$
מט"ח וסחורות

הירידות לא פוסחות על הביטקוין: נסחר מתחת ל-5,000 דולר

המטבע הווירטואלי הפופולרי מאבד 10% ויורד לשווי של 4,195 דולר - רמת שפל של שנה; האזהרות לגבי עתיד המטבעות הדיגיטיליים מתגברות, ופיצול הביטקוין קאש בסוף השבוע תורם גם הוא לחששות המשקיעים; מאז דצמבר איבד הביטקוין יותר מ-70%

שירות כלכליסט 18:5219.11.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בצל הירידות החדות בשוקי המניות הגלובלים: שווי הביטקוין ממשיך לרדת גם היום (ב') - המטבע הווירטואלי הפופולרי מאבד 10% ונסחר ברמה של 4,970 דולר - השווי הנמוך ביותר של המטבע מאז אוקטובר 2017, לפי אתר CoinDesk.

מטבעות דיגיטליים נוספים רושמים ירידות, על רקע חשש המשקיעים והסוחרים לנוכח התגברות האזהרות לגבי עתיד המטבעות הווירטואליים. האתריום מאבד 12.4%, הלייטקוין נופל ב-11.1% והביטקוין קאש מוחק 14.1% מערכו. 

מחיר הביטקוין נמצא במגמת ירידה על רקע מחלוקות שגרמו לפיצול של מטבע הביטקוין קאש, שבעצמו התפצל מהביטקוין מאוגוסט 2017. בשל מחלוקת בין המפתחים והכורים של הביטקוין קאש לגבי הכיוון אליו הוא צריך להתקדם, התפצל המטבע הווירטואלי ביום חמישי לביטקוין ABC וביטקוין SV.
           

מטבע הביטקוין מטבע הביטקוין צילום: Dan Kitwood


 

               

המחלוקת מקשה גם על הפלטפורמות למסחר במטבע להחליט כיצד לנהוג. כך למשל, פלטפורמת OKEx מהונג קונג, שלדבריה מנהלת בכל יום עסקאות במטבעות וירטואליים בשווי מעל מיליארד דולר, שינתה את התנאים של חוזי נגזרים בשווי 135 מיליון דולר מבלי להודיע על כך מראש, מהלך שהותיר חלק מהסוחרים בהפסדים, והדגיש את הסיכונים הנלווים לשימוש בפלטפורמות לא מפוקחות למסחר במטבעות הוירטואלים.

 

במקביל, פלטפורמת המסחר קראקן (Kraken) האמריקאית הזהירה את המשתמשים מהסיכונים הפוטנציאליים במסחר בביטקוין SV.

 

בינתיים מתגברים גם הקולות נגד הביטקוין. פירמת רואי החשבון KPMG הזהירה בשבוע שעבר כי המטבעות הווירטואלים עוד רחוקים מלהיות מסווגים כמטבעות אמיתיים, וזקוקים לאישור נרחב יותר מצד המערכת הפיננסית. במקביל, לפי סקר שערכו בסוכנות בלומברג, מבית האנליסטים מעריכים כי מחיר הביטקוין יפול ל-1,500 דולר – ירידה של 70% ממחירו הנוכחי.

 

הביטקוין כבר איבד יותר מ-70% מהשווי שלו מאז נסחר ברמות של 20 אלף דולר בדצמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x