$
בורסת ת"א

קיפאון בגולן טלקום, חולשה במזגנים: אלק' צריכה נכנסת למהלך של התייעלות

הכנסות גולן טלקום ירדו ב-6.3%, פעילות המזגנים גררה נסיגה של 7% בעסקי קמעונאות החשמל; המנכ"ל הנכנס צביקה שווימר מוביל מהלך של שינוי מבני ופיטורים בדרג הניהולי

אורנה יפת 12:4119.11.18

בעוד שגולן טלקום מציגה ירידה בהכנסות על אף יציבות יחסית במספר המנויים, החברה האםאלקטרה צריכהסוגרת גם היא רבעון מאכזב - בעיקר בעקבות הירידה במכירות המזגנים - והיא מודיעה היום (ב') על כניסה למהלך של התייעלות.  

מספר המנויים של חברת הסלולר גולן טלקום עמד בתום הרבעון השלישי של השנה על 905 אלף, לעומת 901 אלף ברבעון המקביל. גולן טלקום רשמה ברבעון הכנסות של 129.2 מיליון שקל, מול 138 מיליון שקל ברבעון המקביל - ירידה של 6.3%. ההכנסה הממוצעת למנוי (APRU) ירדה בחודשים יוני-ספטמבר ל-48 שקלים, לעומת 51 שקלים בתקופה המקבילה. שיעור נטישת המנויים עמד על 8.4%, מול נטישה של 10.8% ברבעון המקביל. הרווח הרבעוני של חברת הסלולר עמד על 25 מיליון שקל, בהשוואה ל-29 מיליון שקל ברבעון המקביל, ירידה של 15.4%.

 

לפי הודעת החברה, המנכ"ל הנכנס של אלקטרה צריכה צביקה שווימר החל ליישם תוכנית התייעלות כאמור, שתכלול בין היתר פיטורים בדרג הניהולי ושינויים במבנה הארגוני (עד לאחרונה נוהלה החברה על ידי זאב קלימי שעזב על רקע חקירת רשות ניירות ערך, שצפויה להגיש נגדו כתב אישום).

 

 

 

מנכ"ל אלקטרה צריכה צביקה שווימר מנכ"ל אלקטרה צריכה צביקה שווימר צילום: יחצ

 

 

החברה מדווחת כי בתשעת החודשים הראשונים של השנה ירדו המכירות בשוק המזגנים בישראל ב-18%, ובהתאם הציגה אלקטרה צריכה בתקופה זו ירידה של 26% בהכנסות מגזר מוצרי החשמל (מגזר שתוצאותיו כוללות גם את פעילות המזגנים). במגזר מוצרי הצריכה נרשמה ירידה של 30.5% בהכנסות ברבעון השלישי ל-318 מיליון שקל, הרווח במגזר צלל ב-84% ל-6.5 מיליון שקל, לעומת 40.6 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה.

 

מה דעתך על מניית אלקטרה צריכה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במגזר קמעונאות החשמל (שבו פעילה החברה עם רשתות הקמעונאות מחסני חשמל, שקם אלקטריק ורשת לממכר טלפונים ניידים), עמדו המכירות על 306 מיליון שקל – ירידה של כ-7% בהשוואה לרבעון המקביל, המיוחסת בעיקר לירידה במכירות המזגנים. המכירות למ"ר בחנויות הזהות במגזר הקמעונאות ירדו ב-7% ברבעון ל-3,038 שקל. בסופו של הרבעון ירד הרווח במגזר הקמעונאות ב-30% ל-12 מיליון שקל.  

 

בסה"כ סוגרת הקבוצה את הרבעון השלישי עם הכנסות ל-691.1 מיליון שקל, בהשוואה ל-847.3 מיליון שקל ברבעון המקביל, ירידה של 18%. הרווח התפעולי נחתך ב-51% ל-37.3 מיליון שקל, בהשוואה ל-76.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח הנקי ירד ל-13.8 מיליון שקל, בהשוואה ל-41.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x