$
בורסת ת"א

תל אופן מראה סימני חיים עם רווח ראשון

תל אופן מציגה רווח קל ברבעון לאחר תיקון מערכות הנעילה, אך ההכנסות עדיין נשחקות

חזי שטרנליכט 08:1619.11.18

ההכנסות של פרויקט תל־אופן, מיזם השכרת האופניים של עיריית תל אביב, הולכות ונשחקות לאור התחרות הגוברת בתחום ועלייתם של האופניים החשמליים והקורקינטים הממונעים. חברת פרידנזון, המחזיקה בפעילות תל אופן, רשמה שיפור משמעותי ברווחיות שלה ברבעון השלישי.  

 

במהלך הרבעון, שבו היו מרבית חגי תשרי, שהובילו למספר נמוך של ימי עבודה בפועל, זינק הרווח הנקי ב־38.7% והסתכם ב־2.35 מיליון שקל. הפעילות של תל אופן עברה לרווח קל, שיפור מרשים בהשוואה לרבעונים של הפסדים, שנבעו בין היתר מבעיה במערכת הנעילה של האופניים.

 

הפעילות של תל אופן יצרה ברבעון השלישי לפרידנזון רווח של 512 אלף שקל מול הפסד של כמיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. "ספגנו במשך תקופה הפסדים בהפעלת תל אופן כתוצאה מתקלות במערכת הנעילה. אנחנו תובעים את הספק הסיני בגין הליקויים האלה. במהלך הרבעון השני השלמנו את תיקון התקלות. לכן, ברבעון השלישי אנחנו רואים שהמערכת חזרה לפעול בצורה תקינה והיא הציגה ברבעון השלישי רווח מאוד קטן", אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל פרידנזון, גידי אלטמן.

 

תל אופן שמהווה נתח קטן מפעילות חברת פרידנזון, עדיין רושמת ירידה בהכנסות. אלה ירדו ב־9.8% ברבעון השלישי והסתכמו ב־3.69 מיליון שקל, וב־18% בתשעת החודשים הראשונים של השנה, אז הסתכמו ההכנסות ב־12.9 מיליון שקל. לדברי אלטמן, הירידה בהכנסות תל אופן נובעת מהירידה בהתלהבות מהטרנד וגם, כתוצאה מכניסה של האופניים החשמליים והקורקינטים. "עיריית תל אביב לא משקיעה מספיק בפיתוח תשתיות אופניים והקמה של תחנות עגינה נוספות שיאפשרו לקהל הנוסף, התושבים והתיירים, ליהנות יותר מהרכיבה על האופניים. ", הלין המנכ"ל.

 

הכנסות פרידנזון עלו ב־2.6% ברבעון ל־72.8 מיליון שקל. פרידנזון רשמה רווח נקי של 8 מיליון שקל מתחילת 2018, עליה של 14.1% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

אלטמן ציין כי "בסוף אוגוסט קיבלנו טופס 4 להשלמת הרחבת המרכז הלוגיסטי שלנו. השקענו בהרחבה 15 מיליון שקל והיא מוסיפה לו 4,600 מ"ר. גודלו של המרכז יעמוד על כ־11,000 מ"ר. פעילותו המורחבת עוד לא השפיעה בסוף הרבעון הקודם על התוצאות והיא צפויה לתת את תרומתה בהמשך הדרך."

 

 

תל אופן תל אופן צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x