$
בורסת ת"א

הכשרה הטילה וטו: רשת מלונות בראון לא תיכנס לבורסה

הרשת הייתה אמורה להיות ממוזגת לשלד הבורסאי הרודיום לפי שווי של סביב 166 מיליון שקל; חברת הכשרה ביטוח, שהעמידה לרשת לאחרונה הלוואה המירה של 60 מיליון שקל, השתמשה בזכות הווטו שלה למנוע את ההנפקה

רחלי בינדמן 15:5618.11.18

כניסת רשת מלונות הבוטיק בראון לבורסה בתל אביב דרך השלד הבורסאי הרודיום לא תתרחש. זאת על רקע אי הסכמה מצד חברת הכשרה ביטוח – אחד הגופים המממנים של הרשת שהעמיד לה באחרונה הלוואה המירה למניות בגובה 60 מיליון שקל.

 

ככל הנראה בהכשרה לא אהבו את התמחור לעסקה, ובכלל זה את הערכת השווי של הפעילות לפיו הרשת שווה 325 מיליון שקל. אם כי גורמים בסביבת העסקה טוענים כי הכשרה פשוט העדיפו לשמור על ההלוואה פרטית ולא לחשוף אותה בחברה ציבורית. הכנסת הפעילות לשלד הייתה כפופה לאישור הכשרה במסגרת הסכם ההלוואה שכלל זכות וטו של הכשרה על מהלך כזה.

בעלי רשת בראון: ניר ויצמן, ניצן פרי וליאון אביגד בעלי רשת בראון: ניר ויצמן, ניצן פרי וליאון אביגד צילומים: אתר החברה,אוראל כהן, יריב כץ

      

 

 

לפני חודשיים דיווח השלד הבורסאי הרודיום על כוונתו למזג לתוכו את רשת המלונות בראון, שרק לאחרונה השיקה מלון חדש בת"א. על בסיס הקצאה של 75% ממניות החברה הממוזגת לשותפים ברשת קבוצת לאופרד של ליאון אביגד, ניר ויצמן וניצן פרי.

         

     

מלון בראון ביץ' מלון בראון ביץ' צילום: ענר גרין

     

מניתוח שביצע כלכליסט עלה כי תנאי המיזוג משקפים לרשת שווי של 166 מיליון שקל בלבד כך שלא היה ברור מאין הגיעה הערכת השווי של 325 מיליון שקל שלכאורה הובאה מצד הבעלם.

 

ספק אם הרשת תלך על אלטרנטיבה של הנפקה בבורסה בשווי כזה, שלא מעניין את הגופים המוסדיים בשוק. לכן בשלב זה הרשת לא צפויה להפוך לציבורית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x