$
המלצות ואזהרות

גולדמן זאקס: המימושים האחרונים בשוק המניות מצביעים על כך שהאטה משמעותית בדרך

אוקטובר היה חודש רע עבור שוק המניות ברחבי העולם שמחק כ-5 טריליון דולר. לטענת האסטרטג הראשי של גולדמן זאקס פיטר אופנהיימר, "גל המימושים מצביע בפירוש על האטה גלובלית - מאסיבית יותר מזו הנוכחית"

שירות כלכליסט 16:5417.11.18

בכירים בענקית הפיננסיים גולדמן זאקס מעריכים כי גל המימושים בשוק המניות מצביע על כך שהמשקיעים מצפים להאטה גלובלית משמעותית יותר מזו שעליה מורים המספרים הרשמיים.

 

 

 

אוקטובר היה חודש נוראי עבור שוקי המניות ברחבי העולם, שהשילו כ-5 טריליון דולר מערכם. מדד S&P500 בארה"ב ירד ב-16 מתוך 23 ימי המסחר באוקטובר.

 

אסטרטג ההון הגלובלי הראשי של גולדמן, פיטר אופנהיימר, אמר ל-CNBC כי ההיקף הגדול של מניות שנמכרו מצביע בפירוש על האטה גלובלית. "אם אנחנו לוקחים כסמן את אופן תנודת המניות על רקע משתני המאקרו, לדעתנו גל המימושים מצביע כעת על האטה יותר מאסיבית שלה מצפים המשקיעים לעומת ההאטה הנוכחית".

 

משרדי גולדמן זאקס בניו יורק משרדי גולדמן זאקס בניו יורק צילום: רויטרס

 

 

בנק ההשקעות הדגים את האנומליה בנתונים שפרסם בשבוע שעבר שהצביעו על ירידה של מדד MSCI העולמי שירד מתחת לשיעור המתאם הרגיל שלו עם נתוני הייצור הגלובליים. במקביל מדד הייצור הגלובלי של ג'יי.פי.מורגן (Global Manufacturing PMI) ירד באוקטובר לרמתו הנמוכה ביותר זה כמעט שנתיים.

 

בנוסף, ערכו של מדד השוק הדובי של גולדמן - שמחשב, בין היתר, את נתוני האינפלציה והייצור לצד הערכת שווי של מניות שמתבססת על יחס שילר PE - עומד על שיעור נדיר של 73%, רמתו הגבוהה ביותר מאז שלהי שנות ה-60 ותחילת שנות ה-70.

 

אופנהיימר אמר שבעוד הנורה האדומה מהבהבת, המידע שבבסיס המודל מרמז שרמות האינפלציה הנוכחיות יותר מתאימות לתיקון מאשר לשוק דובי. "יש לנו החזרים נמוכים בכל השווקים ואנו מצפים לירידות ברווח ולכך שהערכות השווי של חברות לא יגדלו. רוב התחזיות שלנו נסמכות על צמיחה חד-ספרתית בהכנסות," כך אופנהיימר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x