בורסת ת"א

דוחות או.פי.סי: קיפאון בהכנסות, עלייה של 14% ברווח הנקי

החברה הבת של קנון שבבעלות עידן עופר רשמה ברבעון השלישי ירידה קלה של 1.7% בהכנסות ל-342 מיליון שקל; צמצום בעלות המכירות הוביל לזינוק של 26% ברווח התפעולי שעמד על 78 מיליון שקל

ליאור גוטמן 13:5314.11.18

חברת או.פי.סי אנרגיה (OPC) מסכמת רבעון עם עלייה נאה בשורת הרווח, על אף הקיפאון במכירות החשמל. ספקית שירותי החשמל הישראלית שבשליטת קנון של עידן אופר רשמה ברבעון השלישי רווח נקי של 39.22 מיליון שקל, לעומת 34.4 מיליון שקל ברבעון המקביל - עלייה של 14%.  

או.פי.סי היא בעלת השליטה (80%) בתחנת הכוח במישור רותם (כ-440 מגה וואט, כ-3.2% מכוח הייצור של חברת החשמל), תחנת הכוח במפעלי נייר חדרה (בהרחבה ל-120 מגה וואט) ובעלת רישיונות שונים להקמת תחנות כוח שונות ברחבי הארץ. החברה מנוהלת על ידי גיורא אלמוגי.

 

ברבעון המדווח נרשמה ירידה קלה במכירות החשמל, בשיעור של 1.7%, לסכום של 342 מיליון שקל. הירידה מיוחסת לנסיגה של -17% בהכנסה מלקוחות פרטיים בגין העמדת שירותי תשתית.

 

צמצום עלות המכירות סייעה לאו.פי.סי לשפר מהותית את הרווח התפעולי, שהסתכם ב-77.7 מיליון שקל, בהשוואה ל-61.8 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של 26%. ה-EBITDA עמד על 106.8 מיליון שקל, לעומת 88.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

לרוע מזלה של החברה היא רשמה ברבעון המדווח עליה של כ-75% בעלויות המימון, ואלו הסתכמו בכ-25 מיליון שקל, פועל יוצא של שינויים בשער החליפין של הדולר כמו גם שינויים במדד המחירים לצרכן.

 

בחברה טוענים שתחנת הכוח במישור רותם נכנסה לפעילות תחזוקה שוטפת, מה שישבית לפרקים את הפעולה שלה ויפגע בהכנסות ממכירת חשמל. פגיעה זו צפויה לבוא לידי ביטוי בנתוני הרבעון האחרון של השנה (הרבעון הנוכחי).

 

גיורא אלמוגי מנכ"ל או.פי.סי אנרגיה גיורא אלמוגי מנכ"ל או.פי.סי אנרגיה צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x