שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דקסיה דחה הצעת בנק ירושלים - נחתם הסכם מכירה לדיסקונט

דיסקונט רוכש את דקסיה תמורת 670 מיליון שקל במזומן; דירקטוריון דקסיה דחה את ההצעה של ירושלים לאחר קבלת שתי חוות דעת בנושא: "הצעתכם נחותה מההצעה של דיסקונט, פנייתכם מעוררת קשיים נוספים"

מיקי גרינפלד 09:5514.11.18

בנק דקסיה ישראל דחה את הצעת הרכישה שהעביר לו בנק ירושלים - והחליט סופית על קבלת ההצעה המועדפת עליו של בנק דיסקונט. הבנק מפרסם הבוקר שני דיווחים לבורסה, האחד על דחיית ההצעה של בנק ירושלים והשני על חתימת ההסכם עם דיסקונט.

במסגרת העסקה שעקרונותיה נקבעו בספטמבר, דיסקונט רוכש 100% ממניות דקסיה תמורת 670 מיליון שקל במזומן - סכום כמעט זהה להון העצמי של הבנק נכון לסוף הרבעון השני של השנה (אפריל־יוני), ושבמועד החתימה על הסכם העקרונות האמור היה גבוה ב־17% משווי השוק שלו, שעמד על 573 מיליון שקל. דיסקונט הוא מעוניין למזג את דקסיה עם בנק מרכנתיל שנמצא בבעלותו המלאה. העסקה נחתמה היום והיא כפופה לתנאים מתלים.

  

בתחילת נובמבר העביר בנק ירושלים הצעה משלו לרכישת דקסיה, בסכום של 730 מיליון שקל. ואולם בעוד שההצעה של דיסקונט היתה כולה במזומן, ההצעה של ירושלים כללה רק 350 מיליון שקל כרכיב של מזומן, ואילו 380 מיליון שקל ממנה היו מרכיב של מניות החברה הממוזגת (27%), שיקבלו בעלי המניות הנוכחים של דקסיה לאחר השלמת המיזוג המוצע.

 

דירקטוריון דקסיה ישראל החליט לבחון את ההצעה של ירושלים על אף ההתנגדות של דיסקונט, שטען כי לפי תנאי מזכר ההבנות שנחתם ביניהם, דקסיה מחויב שלא להיכנס למו"מ עם גורם נוסף עד 22 בנובמבר, המועד הסופי לחתימת הסכם הרכישה. בדקסיה טענו כי הם לא מתכוונים להיכנס למו"מ כזה אלא רק לדון בהצעה כפי שמאפשר להם ההסכם עם דיסקונט.

 

כאמור, דיקרטוריון דקסיה החליט היום סופית על דחיית הצעה של ירושלים וחתם את ההסכם עם דיסקונט. "הדירקטוריון ביקש חוות דעת כלכליות מפרופ' אמיר ברנע ומבנק ההשקעות המלווה את הבנק בתהליך זה המנתחות את הצעתכם ואת התמורה המוצעת בה לבעלי מניות הבנק", נאמר בהודעה ש הועברה לבנק ירושלים ושפורסמה הבוקר בדיווח לבורסה.

 

"לאחר קבלת הדעת קיים הדירקטוריון דיון מעמיק בהצעתכם, תוך בחינת שיקולים הקשורים להתקיימות העסקה, והחליט בהתבסס בין היתר על חוות הדעת, כי הצעתכם נחותה מההצעה המוצעת על ידי בעלי המניות על ידי קבוצת דיסקונט, ובכלל זה התמורה המוצעת על ידכם לבעלי המניות של הבנק נמוכה באופן משמעותי מהתמורה המוצעת להם על ידי קבוצת דיסקונט", נאמר בהודעה. בדקסיה מוסיפים עוד כי "למעלה מן הדרוש נציין כי פנייתכם מעוררת קשיים נוספים וכן כוללת תנאים וסייגים אחרים אשר אינם מקובלים על הדירקטוריון ואולם לאור האמור לעיל אין צורך לפרטם. בנסיבות אלה החליט הדירקטוריון לדחות את הצעתכם". על המכתב חתומה לבנה שיפמן, יו"ר דירקטוריון דקסיה ישראל.

 

 

מנכ"ל דקסיה ישראל אוליבייה גוטמן ומנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי מנכ"ל דקסיה ישראל אוליבייה גוטמן ומנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי צילום: שאול גולן, צילום: יצחק כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x