$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

מניות הטכנולוגיה גררו את מדד נאסד"ק לירידה של 0.4%

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.8%; אפל ירדה ב-2.8% ואמזון - ב-2.3%; סרגון הישראלית זינקה ב-6.4% אחרי הדו"חות; הראל פיננסים: "נכון לעכשיו, השווקים נראים טוב, בדגש על ארה"ב"

כתבי שוק ההון 23:0205.11.18

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי שנגחאי האנג סנג פוטסי דאקס קאק דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק
 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

23:00 - בורסות וול סטריט ננעלו במגמה מעורבת בעוד המשקיעים נושאים עיניהם לבחירות אמצע הקדנציה שייערכו מחר בארה"ב: דאו ג'ונס עלה ב-0.8%, נאסד"ק נחלש ב-0.4% ו-S&P 500 התחזק ב-0.6%.

 

 

מה דעתך על מניית JP MORGAN:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מניות הטכנולוגיה בלטו בירידות, כאשר אמזון איבדה 2.3% ואפל - 2.8%. ברקשייר הת'אווי שפרסמה בסוף השבוע דו"חות חיוביים והודיעה על רכישה חוזרת מאסיבית של מניות עלתה ב-4.6%. מניות הפיננסים עלו ב-1.6%: סיטיגרופ עלה ב-2%, בנק אוף אמריקה - 0.9% וג'יי.פי מורגן - 0.7%.

 

21:45 - הנפט שינה כיוון וננעל בירידה של 0.1% ברמה של 63.1 דולר לחבית. הציפיות היו שהסנקציות שהטילה ארה"ב על איראן ושנכנסו לתוקף היום יביאו לעליות, אך הנשיא דונלד טראמפ צוטט בשיחה עם כתבים באומרו כי הוא רוצה "להתקדם קצת יותר לאט" בענייין. הדבר הפחית בחששות המשקיעים מפני מחסור בהיצע. הנפט מסוג ברנט עלה ב-0.5% לרמה של 74.1 דולר לחבית.

 

21:30 - הזהב נחלש ב-0.1% וננעל ברמה של 1,232,3 דולר לאונקיה.

 

20:45 - ירידות בתשואות בשוק האג"ח האמריקאי: תשואות האג"ח הממשלתית ל-10 שנים יורדת ב-2 נקודות בסיס ל-3.2%. תשואת האג"ח הממשלתית ל-30 שנים יורדת ב-3 נ"ב ל-3.4%.

 

19:30 - סגירה מעורבת באירופה - מדד דאקס הגרמני בלט בצד השלילי. המדדים פוטסי הבריטי וקאק הצרפתי בלטו לחיוב עם עליות של עד 0.5%.

 

18:40 - חברות בארה"ב מצליחות למתן את השפעות מלחמת הסחר המחריפה מול סין, זאת באמצעות העלאות מחירים או שינויים בשרשרות האספקה. עם זאת, הן כבר הזהירו משקיעים כי המצב עלול לקבל תפנית לרעה בשנה הבאה — על כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל". המכסים ההדדיים בין סין לארה"ב האטו את קצב הייצוא של עץ ותבואות מארה"ב, הקפיצו מחירי מוצרים, מקולבים מיובאים ועד ציוד למיכון כבד, וכיווצו את שולי הרווח של יצרניות ממגוון תחומים, משבבים ועד כלי עבודה. כך על פי ניתוח נתונים שנאספו מכ־75% מחברות S&P 500 שדיווחו את תוצאות הרבעון השלישי.

 

מימין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג מימין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג צילום: שאטרסטוק, גטי אימג'ס, רויטרס

 

17:00 - מדד נאסד"ק תופס כיוון אדום כאשר הוא מאבד 1% מערכו - בניגוד לשאר המדדים שעולים בעד 0.3%. מניות בולטות: אפל נסוגה ב-3%, אמזון יורדת ב-2.6% , פייסבוקנסוגה ב-1.5%.

 

16:30 - המסחר בניו יורק נפתח במגמה מעורבת אך יציבה כאשר המדדים המובילים נסחרים סביב רמת הפתיחה.

 

16:00 - לקראת פתיחה בניו יורק: החוזים העתידיים על המדדים המובילים שומרים על יציבות. הראל פיננסים: "נכון לעכשיו, השווקים נראים טוב, בדגש על ארה"ב, כשעוד עונת דו"חות טובה כמעט הסתיימה, אך בהמשך ישיר לחודש אוקטובר חשוב להסתכל על התיק כולו ולחפש איזונים. המלצת ההשקעות שלנו הינה "Back To Basic", כלומר חזרה להשקעות המסורתיות שהשוק היה רגיל אליהן עד השנה האחרונה, חזרה למדדים המובילים כדוגמת S&P500,ת"א 35. גם בשוק האג"ח חזרה לאג"ח מדורג גבוה וקצר יחסית וגם חשיפה למטבע של הכלכלה החזקה בעולם –דולר ארה"ב".

 

 צילום: AP

 

16:00 - סרגון נטוורקס מדווחת על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2018: הכנסות 86.5 מיליון דולר, עלייה של 13.9% בהשוואה לרבעון השלישי של 2017 וירידה של 2% בהשוואה לרבעון השני של 2018. הרווח הנקי הסתכם ב-6.2 מיליון דולר, או 8 סנט למניה בדילול מלא.

 

13:45 - רשת הסופרמרקטים הזולים הספרדית דיה (Dia - ובשמה המלא Distribuidora Internacional de Alimentación) היא הכוכבת של השווקים האירופיים היום, עם קפיצה של 14% במדריד. הבורסה במדריד מטפסת ב-0.7%, מול עלייה של 0.2% בדאקס ובפוטסי ושל 0.1% בקאק.

 

בורסת מילנו יורדת ב-0.4% בהובלת מניות הבנקים: יוניקרדיט יורד ב-1.5%, אינטסה סאופאולו ב-1.8%, בנקו BPM ב-2.5%, מונטה פסקי ב-1.9%.

 

 בורסת מדריד בורסת מדריד צילום: אי פי איי

 

12:00 - הפאונד, הדולר, והגיאופוליטי (ראו גם בעדכון מוקדם):

 

ברקזיט: הסאנדיי טיימס הבריטי דיווח אתמול שתרזה מיי תחשוף עסקת ברקזיט רכה שתכלול הסדרי סחר חופשי מול אירופה, בדומה לתנאי הסחר הקיימים. כמו כן העסקה לא תידרש לקביעת גבולות נוקשים מול צפון אירלנד. "כל שינוי של גישת המשתתפים לטובת פשרה גדולה יותר שתוביל לברקזיט רך יותר יהיה באופן ברור חיובי עבור הפאונד", אמר מרשל גיטלר (Marshall Gittler), האסרטג הראשי ב- ACLS Global (מובא במרקטווטש).

 

בחירות אמצע כהונה בארה"ב: הבחירות יערכו מחר והתוצאות יחלו לזרום במהלך הלילה - ההערכה היא שהדמוקרטים יזכו מחדש בשליטה בבית הנבחרים לאחר סבב הבכירה הנוכחי בעוד שהרפובליקנים ימשיכו לשלוט בסנאט. "קונגרס מפוצל יקשה על הנשיא להעביר את החקיקה שהוא רוצה וזה עשוי לגרור לחץ דובי על המטבע האמריקאי, במיוחד לקראת סוף השנה", אמר קונסטנטינוס אנתיס (Konstantinos Anthis), ראש מחלקת מחקר ב- ADSS(מובא במרקטווטש).

 

בניין הקפיטול, מקום מושב הקונגרס האמריקאי (הסנאט ובית הנבחרים) בניין הקפיטול, מקום מושב הקונגרס האמריקאי (הסנאט ובית הנבחרים) צילום: Pixabay

 

11:45 - קצוות ביורוסטוקס 50: חברת הסלולר והתקשורת הצרפתית עולה ב-1.5% בפסגת מדד הדגל האירופי, מניית הבנק האיטלקי אינטסה סאופאולו יורדת ב-2.1% בתחתית המדד.

 

11:00 - מקרו טורקיה: האינפלציה בטורקיה עלתה בחודש אוקטובר בשיעור שנתי של 25.24%, לאחר נתון של 24.5% בספטמבר. העלייה החודשית עמדה על 2.67%, לעומת 6.3% בחודש שעבר. תחזית הכלכלנים עמדה על אינפלציה שנתית של 24.37% וחודשית של 1.97%.

 

10:30 - בורסות אירופה פותחות שבוע מסחר: מדדי דאקס ודאק יציבים, פוטסי יורד ב-0.1%. היורו יציב, נסחר ב-1.138 דולר. הנפט מסוג ברנט יורד ב-0.5% ל-72.5 דולר לחבית, ה-WTI יורד ב-0.7% ל-62.7 דולר לחבית.

 

בנעילה באסיה: ניקיי ירד ב-1.6%, שנגחאי ירד ב-0.4%, האנג סנג ירד ב-2.3%; טנסנט נחתכה ב-3.7% בהונג קונג, יצרנית המכוניות גילי (Geely) ידה ב-2.8%, גם היא בהונג קונג, סמסונג איבדה 0.8% בסיאול. קבוצת פאסט ריטליינג (Fast Retailing) החברה האם של יוניקלו (Uniqlo), ירדה ב-4.8% בטוקיו.

 

10:00 - עסקת פינטק מעניינת על הפרק הבוקר: חברת קרדיט קארמה (Credit Karma), מחברות הפינטק המובילות בעולם, רוכשת את ספקית דירוגי האשראי הבריטית נודל (Noddle) מידי קבוצת טרנסיוניון (TransUnion). זוהי חדירה ראשונה של קרדיט פארמה הפועלת בצפון אמריקה לשוק הבריטי. פרטי העסקה לא נחשפו. טרנסיוניון נסחרת בניו יורק בשווי שוק של 12.5 מיליארד דולר.

 

הרוכשת שבסיסה בסן פרנציסקו תמשיך להעסיק את 35 עובדי נודל בלונדון ובלידס, ובכוונתה להכפיל את כוח האדם הבריטי ב-12 החודשים הבאים. במסגרת העסקה, 4 מיליון הלקוחות של נודל יצורפו לפלטפורמת השירותים של קרדיט קארמה, ובכך יגיע מספר המשתמשים שלה למעל 89 מיליון. העסקה נדרשת לאישור רגולטורי בבריטניה ואם אכן זה יתקבל היא תושלם עד תחילת 2019 לכל המאוחר.

 

8:30 - זהב בפתיחת השבוע: מחיר החוזה שומר על יציבות, נסחר ב-1,232.90 דולר לאונקיה.

 

7:40 - נשיא סין שי ג'ינפינג הדגיש בנאום שנשא הלילה את מחויבותה של סין לסחר חופשי, על אף הניסיון של ארה"ב להציג תמונה שונה. בנאומו בתערוכה הבינ"ל אקספו בסין אמר הנשיא שב-15 השנים הבאו תייבא סין מוצרים בסכום כולל של 30 טריליון דולר ושירותים בשווי של 10 טריליון דולר. בשנה שעברה ייבאה סין מוצרים בשווי של 1.74 טריליון דולר ושירותים ב-468 מיליארד דולר. "הכלכלה הסינית היא לא אגם קטן אלא אוקיינוס. רוחות חזקות וסערות יכולות לטלטל אגם אבל לעולם לא אוקיינוס", אמר שי.

 

נשיא סין שי ג'ינפינג נשיא סין שי ג'ינפינג צילום: רויטרס

 

 

7:30 - ירידות חדות בשווקים של סין בפתיחת שבוע המסחר, על רקע חששות מהתפתחויות שליליות בחזית הגיאופוליטית בשבועות הקרובים, לצד מימוש רווחים אחר העליות שנרשמו באסיה בשבוע שעבר, בעיקר בבורסה של טוקיו. 

 

מדד ניקיי יורד ב-1.5%, שנגחאי יורד ב-1.2% והאנג סנג ב-1.3%. בין המניות הבולטות: טנסנט נחתכת ב-4.5% בהונג קונג, יצרנית המכוניות גילי (Geely ) נופלת ב-5%, גם היא בהונג קונג, סמסונג מאבדת 1.5% בסיאול. קבוצת פאסט ריטליינג (Fast Retailing) החברה האם של יוניקלו (Uniqlo), יורדת ב-5% בטוקיו.

 

בחזית הבינ"ל המשקיעים יעקבו השבוע אחר שוק הנפט, עם כניסתן הבוקר לתוקף של הסנקציות החדשות והחריפות שהטילה ארה"ב על איראן, המתמקדות בתחום הנפט והשירותים הפיננסיים.

 

במסגרת הסנקציות ארה"ב תאסור על חברות בינ"ל שיהיו בקשרים עסקיים עם תאגידי אנרגיה ונפט באיראן לקיים במקביל פעילות כלשהי בארה"ב או מול חברות אמריקאיות. הנפט מסוג ברנט יורד הבוקר ב-0.6% ל-72.4 דולר לחבית, ה-WTI יורד ב-0.7% ל-62.7 דולר לחבית.

 

 

סנקציות על תעשיית הנפט באיראן סנקציות על תעשיית הנפט באיראן צילום: רויטרס

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x