$
בורסת ת"א

ישראל קנדה יוצאת לראשונה מחוץ לגוש דן: רכשה קרקע בנתניה ב־134 מיליון שקל

בקרקע שגודלה 54 דונם ונרכשה מאת חברת דורסל יש זכויות בנייה של כ־80 אלף מ"ר; היא מושכרת כיום למפעל של חברת אורדן תעשיות מתכת

גולן חזני 20:4403.11.18

ישראל קנדה, שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, יוצאת לראשונה מאזור גוש דן. ל"כלכליסט" נודע כי יזמית הנדל"ן רכשה בסוף השבוע קרקע ששטחה כ־54 דונם באזור התעשייה הצפוני בנתניה, בעסקה שהיקפה 134 מיליון שקל.

 

 

 

הקרקע נרכשה מחברת הנדל"ן המניב דורסל, שהיא חברה־בת (74%) של סינאל הבורסאית ונסחרת בשווי של 207 מיליון שקל. סינאל, שבשליטת גבי בוגנים, היא ספקית פתרונות תוכנה משולבי חומרה לניהול המשאב האנושי בארגון. דורסל תרשום בזכות העסקה רווח לפני מס בסך 48 מיליון שקל.

 

 

מה דעתך על מניית ישראל קנדה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הקרקע שנרכשה מושכרת כיום למפעל של חברת אורדן תעשיות מתכת, שהיא חלק מקבוצת אינרום שבבעלות קרן פימי. אורדן היא החברה הגדולה בארץ לאספקת יציקות פלדה לשוק האזרחי והצבאי הישראלי, אך גם ליצוא. המפעל מספק חלקים לייצור טנק המרכבה ונגמ"ש הנמר. הסכם השכירות של אורדן, בסך 6 מיליון שקל בשנה, מסתיים ב־2020 ויעבור מדורסל לישראל קנדה. לאורדן יש אופציה להארכת ההסכם פעמיים, בחמש שנים כל אחת. המתחם נמצא קרוב לתחנת הרכבת נתניה צפון, ולשכונת המגורים קריית רבין.

 

 

מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר צילום: אוראל כהן

 

בקרקע יש זכויות בנייה בהיקף של כ־80 אלף מ"ר, מהם כ־21 אלף מ״ר בנויים כיום ומשמשים את אורדן. בישראל קנדה מקווים שפתיחת כביש איילון צפון החדש בסמוך תביא להגדלת הביקושים באזור. החברה מתכוונת ליזום תב"ע חדשה, שתגדיל משמעותית את נפחי הבנייה לפרויקט רחב היקף שהיא מעוניינת להקים במקום, שיכלול משרדים ומסחר.

 

 

 

ישראל קנדה הנסחרת כיום בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 746.4 מיליון שקל ונכללת במדד ת"א 125, מתמחה בהשבחת קרקעות, נכסים מניבים וייזום פרויקטים בלב אזורי הביקוש. עד היום היתה החברה פעילה בתל אביב ורכשה גם קרקעות ברמת השרון, בראשן מתחם אלקו של קבוצת אלקו שבשליטת מייק ודני זלקינד.

 

בשנים האחרונות מגדילה החברה את חלקו של הנדל"ן המניב בפורטפוליו שלה, ורוכשת גם קרקעות חקלאיות, שלהן היא מנסה לשנות את הייעוד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x