$
שווקי חו"ל

מלחמת הסחר פגעה בעליבאבא: הורידה את תחזית ההכנסות ל-2019

ענקית המסחר המקוון צופה הכנסות בטווח של 54.5-55.7 מיליארד דולר, לעומת ציפיות אנליסטים שעמדו על 57 מיליארד דולר; ברבעון השלישי רשמה החברה עלייה ברווח ובהכנסות

רפאל קאהאן 14:3202.11.18

מניית עליבאבא, ענקית הקמעונאות הסינית מזנקת היום (ו') במסחר המוקדם בוול סטריט בכ-6.3% לאחר שהחברה דיווחה על הכנסותיה לרבעון השני. אמנם היא התקשתה לעמוד בתחזית ההכנסות של האנליסטים שעמדו על כ-12.6 מיליארד דולר לעומת 12.4 מיליארד דולר בפועל, אך היא הצליחה להכות את תחזית הרווח עם 2.92 מיליארד דולר או רווח מתואם של 1.4 דולר למניה לעומת צפי של 1.08 דולר למניה.

 

 

ביחס לאשתקד, ההכנסות זינקו בכ-54% והרווח בכ-13%. נתונים שהפתיעו את האנליסטים. הרבעון האחרון היה מאתגר מבחינת החברה הסינית שנאלצה להתמודד עם הכרזת המייסד, ג'ק מא, על פרישתו הקרובה מניהולה וכן עם אווירת סחר שלילית שנובעת ממדיניות סחר החוץ של ארה"ב מול סין.

 

מספר המשתמשים החודשי הממוצע (MAU) צמח בכ-5% ביחס לרבעון הראשון. אך היתה זו חטיבת הענן שלה שהפתיעה עם זינוק של כ-90% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. עסקי הענן הכניסו לה כ-825 מיליון דולר, שחלק ניכר ממנו כנראה השפיע לטובה על שורת הרווח המרשימה.

מייסד עליבאבא ג'ק מא מייסד עליבאבא ג'ק מא צילום: עמית שעל

 

 

אלו חדשות מצוינות לרבעון הנוכחי, אך בחברה נזהרים משמחה מוקדמת. המניה סבלה מירידה עקבית בחודשים האחרונים ולמעשה היא נסחרה בתחילת השבוע במחיר הנמוך ביותר שלה מזה 17 חודשים. היא איבדה קרוב לכ-17% ברבעון האחרון, כך שהעליה הנוכחית עדיין לא מתקנת את המצב.

 

הערכות החברה ל-2019 הורדו וכעת עומדות על הכנסות של בין 54.53 מיליארד דולר ל-55.7 מיליארד דולר, זאת לעומת ציפיות האנליסטים שעמדו על כ-57 מיליארד דולר. בהתחשב בכך שלא ברור עדיין מה תהיינה ההשפעות של עונת הקניות שמתחילה כבר בשבוע הבא עם חג הרווקים הסיני ב-11 בנובמבר ומסתיימת בתחילת השנה הבאה, לחברה יש עדיין אפשרות להפתיע לטובה.

 

עם זאת האקלים הנוכחי שבמסגרתו הבית הלבן לא מקל על סחר החוץ מול סין בהחלט עשוי להזיק בטווח הארוך. גם הכניסה המסיבית של וולמארט ואמזון לשווקים המתפתחים בהודו, דרום אמריקה, המזרח התיכון ואסיה לא תקל על עליבאבא שמתמחה במוצרים זולים יחסית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x