$
שווקי חו"ל

מאסק: קרוב לוודאי שטסלה לא תיקח כסף מסעודיה עכשיו

באוגוסט צייץ מנכ"ל טסלה שיהפוך את החברה לפרטית וכי השיג לשם כך מימון סעודי - ציוץ שסיבך אותו ואת החברה עם רשות ניירות ערך האמריקאית ובקנס של 20 מיליון דולר על הטעיית משקיעים. כעת, לאחר רצח העיתונאי הסעודי חשוקג'י אומר מאסק על הרעיון לקחת כסף מהממלכה: "זה נשמע די גרוע. זה לא טוב, זה רע"

שירות כלכליסט 13:2702.11.18

טסלה "קרוב לוודאי שלא תקח" כסף מסעודיה, זאת לנוכח ההתפתחויות בחקירת מותו של העיתונאי ג'מאל חשוקגי, כך לפי מייסד ומנכ"ל החברה אלון מאסק.

 

 

זאת בעוד שבאוגוסט צייץ מאסק כי הוא שוקל להפוך את יצרנית המכוניות החשמליות לחברה פרטית בעלות של 420 דולר למניה, ובהמשך הסביר כי קיבל "מספר הצעות" מקרן ההון הממשלתית של סעודיה (ציוץ שסיבך את מאסק עם רשות ני"ע בארה"ב - ראו הרחבה בהמשך). עוד הוסיף מאסק, כי הקרן רכשה אחזקה של 5% בחברה.

 

 

 

אולם, בראיון עם מאסק שהתפרסם היום (ו') ב-Recode, ושמצוטט בבלומברג וב-CNBC, הוא נשאל ישירות על דעתו בנושא רצח העיתונאי, שהיה ידוע כמבקר קולני של הממשל הסעודי. "זה נשמע די גרוע. זה לא טוב, זה רע", ענה. בתשובה לשאלה האם עכשיו היה מסכים לקבל כסף סעודי, ענה: "אני מניח שקרוב לוודאי שלא".

 

מאסק מאסק צילום: Max Whittaker

 

 

בשבוע שעבר הודה לראשונה התובע הציבורי של סעודיה כי רציחתו של חשוקג'י בקונסוליה הסעודית באיסטנבול הייתה "מתוכננת מראש", זאת בניגוד לגרסה עד כה שבה טענו הסעודים כי הרצח לא היה מכוון. במקביל, יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן אמר כי ישתף פעולה עם החקירה בטורקיה והבטיח כי האשמים יובאו לדין.

 

ההסתבכות של מאסק

 

לפני חודש רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) הגיעה להסדר עם מנכ"ל טסלה אלון מאסק בנוגע להאשמות נגדו סביב נסיונו לכאורה להפוך את החברה לפרטית. במסגרת ההסדר, המיליארדר יישאר בראש החברה אך יוותר על תפקידו כיושב ראש וישלם קנס של 20 מיליון דולר.

 

החלטתה של SEC - שאושרה באחרונה על ידי בית המשפט - הביאה לסופה את הסאגה שהחלה ב-7 באוגוסט, כאשר מאסק הכריז בטוויטר שהוא כבר שריין מספיק מימון עבור רכישתה של טסלה והעברתה לידיו הפרטיות.

 

בהמשך אמר מאסק בראיון לניו יורק טיימס כי קרן ההשקעות של ממשלת סעודיה מנהלת מגעים נרחבים עם טסלה כדי להוביל את המהלך להפיכת החברה לפרטית, אולם כשבועיים לאחר הציוץ הראשוני הודיע כי התוכנית ירדה מהפרק בשל היעדר תמיכה של בעלי המניות.

 

תלונתה של SEC הייתה שבעשותו כך, מאסק שחרר הצהרות שקריות ומטעות, ולא הודיע כראוי לרגולטורים לגבי אירועים שהתרחשו בחברה. על פי תנאי ההסדר מאסק וטסלה לא יודו או יכחישו את הטעיית הרגולטורים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x