$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

נעילה שלילית בוול סטריט; אפל צנחה ב-6.6%, סטארבקס קפצה ב-9.7%

ענקית הטכנולוגיה פרסמה אמש תחזית מאכזבת לרבעון הרביעי, והודיעה כי תפסיק לפרסם את מספר היחידות שמכרה ממוצריה, בהם האייפון. דו"ח התעסוקה: 250 אלף משרות נוספו למשק האמריקאי באוקטובר, האבטלה נותרה על 3.7%; ארה"ב תאפשר באופן זמני לשמונה מדינות להמשיך ולרכוש נפט איראני גם לאחר הטלת הסנקציות, מחיר הנוזל השחור ירד ב-0.9%; אירופה ננעלה בטריטוריה ירוקה; המסחר באסיה ננעל בעליות חדות - שנגחאי עלתה ב-2.7%, הונג קונג ב-4.2%

שירות כלכליסט 22:0602.11.18

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

 

ניקיי שנגחאי האנג סנג

פוטסי דאקס קאק 

דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק

 

22:00 - נעילה שלילית בניו יורק. דאו ג'ונס ירד ב-0.4%, S&P 500 איבד 0.6%, ודאו ג'ונס נפל ב-1%. ברקע: האי-ודאות והדיווחים הסותרים בנושא שיחות הסחר בין ארה"ב לסין.

 

מניית אפל ננעלה במינוס 6.6% - הצניחה החדה ביותר מאז ינואר 2014 (ראו עדכונים קודמים).

 

בסיכום שבועי: דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-2.4%, נאסד"ק ניתר ב-2.7%.

 

21:00 - עדכון משוק הסחורות: מחיר הזהב ירד ב-0.4% לרמה של 1,233.3 דולר לאונקיה. מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI ירד ב-0.9% ל-63.14 דולר לחבית. בסיכום שבועי איבד הנוזל השחור 6.6% - שבוע רביעי אדום ברציפות.

 

20:00 - לארי קודלו, היועץ הכלכלי הבכיר בבית הלבן, אמר הערב כי הנשיא דונלד טראמפ לא ביקש מבכירי ממשלו להתחיל ולגבש טיוטה להסכם סחר עם סין. זאת, בניגוד לדיווח בבלומברג מוקדם יותר היום. "אין התקדמות משמעותית לקראת עסקה עם סין", אמר קודלו ל-CNBC. לדבריו, טראמפ עשוי להטיל מכסים נוספים על סין - בהתאם להתקדמות השיחות בין המדינות.

 

המדדים נסחרים בירידות חדות - נאסד"ק צונח ב-1.5%, דאו ג'ונס ו-S&P 500 מאבדים 1.1%.

 

 

 

19:10 - עכשיו זה רשמי: ארה"ב הודיעה הערב כי תאפשר באופן זמני לשמונה מדינות להמשיך ולרכוש נפט איראני גם לאחר הטלת הסנקציות שייכנסו לתוקף ב-5 בנובמבר. מזכיר המדינה מייק פומפאו לא ציין אילו מדינות יוכלו לסחור עם איראן, אך הדגיש כי אף אחת מ-28 החברות באיחוד האירופי לא תזכה להקלה. מוקדם יותר היום פורסם כי עם המדינות שיקבלו פטור נמנות יפן, הודו ודרום קוריאה. מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI יורד ב-1% לרמה של 63.1 דולר לחבית.

 

 

 

18:15 - יצרנית המכוניות החשמליות טסלהמאשרת הערב כי רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) ומשרד המשפטים חוקרים חשד שלפיו ב-2017 מסרה מידע מוטעה למשקיעים בנוגע להיקפי הייצור של מודל 3. בשבוע האחרון פורסם בסוכנות "בלומברג" כי נגד טסלה מתנהלת חקירה פלילית בנוגע למידע מטעה לכאורה שמסרה למשקיעים על היקפי הייצור של מכוניות מודל 3. החברה סירבה אז להתייחס לפרסום.

 

הבורסות באירופה ננעלו במגמה חיובית. פרנקפורט עלתה ב-0.7%, פריז ב-0.5%, ומילאנו ניתרה ב-1.1%.

 

מודל 3 מודל 3 צילום: יצרן

 

 

17:00 - רכבת הרים בניו יורק: המדדים חזרו לטריטוריה אדומה. דאו ג'ונס יורד ב-0.2%, נאסד"ק מאבד 0.9%.

 

מחריפות הירידות במניית אפל - והיא צונחת כעת ב-6.9%. ענקית הטכנולוגיה אמנם עקפה את תחזיות ההכנסות והמכירות, אך פרסמה צפי מאכזב לרבעון הרביעי. בנוסף הודיעה אמש כי תפסיק לפרסם את מספר היחידות שמכרה ממוצריה, בהם האייפון.

 

מניית סטארבקסמזנקת ב-9.5%. רשת הקפה פרסמה אמש את דוחותיה לרבעון ועקפה את התחזיות (ראו למטה).

  

מחיר הנפט מסוג WTI יורד ב-0.8% לרמה של 63.17 דולר לחבית.

 

  

16:00 - המסחר בניו יורק מתנהל כעת בעליות שערים. דאו ג'ונס בפלוס 0.7%, נאסד"ק עולה ב-0.5%, ומדד S&P 500 מטפס ב-0.3%. מניית אפלמאבדת 5.4% לאחר הדוחות שפרסמה אמש (ראו למטה).

 

15:35 - המסחר בוול סטריט נפתח היום (ו') במגמה מעורבת לאחר דוח התעסוקה. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.7%, מדד S&P 500 עולה ב-0.5% ומדד נאסד"ק נחלש קלות ב-0.04%.

 

14:35 - לכלכלת ארה"ב נוספו באוקטובר 250 אלף משרות חדשות, כך ששיעור האבטלה נותר על 3.7%, רמתו הנמוכה ביותר מזה 48 שנים. במקביל, השכר השעתי הממוצע עלה ב-0.2% לעומת חודש שעבר ועומד על 27.30 דולר. שיעור הצמיחה השנתי בשכר עומד על 3.1%, הגבוה ביותר מאז 2009. התוצאות אף היו טובות יותר מתחזיות האנליסטים, שציפו להוספה של 208 אלף משרות חדשות. כך מדווח משרד העבודה האמריקאי, לפי מרקטווץ'.

  

מניית עליבאבא, ענקית הקמעונאות הסינית מזנקת היום (ו') בכ-6.3% לאחר שהחברה דיווחה על הכנסותיה לרבעון השני. אמנם היא התקשתה לעמוד בתחזית ההכנסות של האנליסטים שעמדו על כ-12.6 מיליארד דולר לעומת 12.4 מיליארד דולר בפועל, אך היא הצליחה להכות את תחזית הרווח עם 2.92 מיליארד דולר או רווח מתואם של 1.4 דולר למניה לעומת צפי של 1.08 דולר למניה.

 

ביחס לאשתקד, ההכנסות זינקו בכ-54% והרווח בכ-13%. נתונים שהפתיעו את האנליסטים. הרבעון האחרון היה מאתגר מבחינת החברה הסינית שנאלצה להתמודד עם הכרזת המייסד, ג'ק מא, על פרישתו הקרובה מניהולה וכן עם אווירת סחר שלילית שנובעת ממדיניות סחר החוץ של ארה"ב מול סין.

 

12:50 - החוזים העתידיים על המדדים המובילים מאותתים כי המסחר בניו יורק צפוי להיפתח בעליות שערים של עד 0.8%. עיני המשקיעים המקומיים יהיו נשואות אל עבר דוח התעסוקה לחודש אוקטובר שיתפרסם שעה לפני צלצול פעמון הפתיחה בוול סטריט - בשעה 14:30. לפי הערכות בשוק, המשק האמריקאי הוסיף כ-193 אלף משרות חודש במהלך החודש שחלף – גבוה בכ-60 אלף משרות לעומת החודש שקדם לו. עוד מעריכים בשוק כי שיעור האבטלה צפוי להיוותר ללא שינוי על 3.7%.

וול סטריט וול סטריט צילום: Michael Nagle

 

 

עונת הדוחות של החברות האמריקאיות צפויה להמשיך ביתר שאת כאשר היום (לפני פתיחת המסחר) צפויות חברות הענק עליבאבא, אקסון מוביל ושברון לפרסום את דוחותיהן הכספיים.

 

אמש לאחר המסחר היה זה תורה של ענקית הטכנולוגיה אפל לפרסום את תוצאותיה הכספיות. יצרניית האייפונים אמנם עקפה את התחזיות בשורה העליונה והתחתונה, אך הציגה תחזית מאכזבת לרבעון הרביעי. הכנסות החברה הגדולה בעולם מבחינת שווי שוק הסתכמו ברבעון השלישי ב-62.9 מיליארד דולר - זינוק של 19.6% לעומת הרבעון המקביל. מספר מכשירי האייפון שנמכרו עלה ב-0.5% - פחות מהתחזיות. מניית אפל נסחרת כעת במסחר המוקדם בירידה חדה של 5.5%.

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

  

מי שבולטת לחיוב במסחר המוקדם עם זינוק של 8.5% היא רשת בתי הקפה הפופולרית סטארבקסשפרסמה גם היא את הדוחות הכספיים אמש. הכנסות החברה הסתכמו ברבעון הרביעי הפיסקאלי ב-6.3 מיליארד דולר - בהתאם לתחזיות. הרווח הנקי המתואם למניה היה 62 סנט, לעומת תחזיות לרווח למניה של 60 סנט.

 

"התנודתיות בשווקים, יחד עם הבחירות המתקרבות, הנתונים הכספיים המעורבים והחשש מפני ההתפתחויות הפוליטיות - מובילים לירידה בתיאבון לסיכון אצל המשקיעים", סבורים כלכלני הראל פיננסים. לדבריהם, "עדיף להתמקד בנכסים איכותיים, על פני נכסים המבטאים 'חלומות' וצמיחה חזקה".

 

11:10 - אחרי העליות אמש בוול סטריט והבוקר באסיה, המסחר באירופה מתנהל בשעה זו גם כן בעליות שערים: מדד פוטסי הבריטי עולה ב-0.7% בבורסת לונדון, המדדים דאקס בבורסת פרנקפורט וקאק בבורסת פריז עולים ב-1.2% כל אחד. מוקדם יותר ננעל סופית המסחר בבורסות אסיה - מדד האנג סנג בהונג קונג רשם עלייה חדה של 4.2%.

 

בורסת פרנקפורט בורסת פרנקפורט צילום: בלומברג

 

 

9:45 - המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר בעליות חדות: מדד ניקיי התחזק ב-2.6%, מדד שנגחאי בסין עלה בשיעור של 2.7%, מדד האנג סנג בבורסת הונג קונג ממריא ב-3.8%.

 

ברקע, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ביקש מבכירים בממשל שלו להתחיל ולעבוד על טיוטה של התנאים להסכם סחר פוטנציאלי עם סין, כך לפי דיווח בסוכנות בלומברג המתבסס על מקורבים לנושא. מספר משרדים בבית הלבן מעורבים ביוזמה. עם זאת, לפי המקורבים בעיה מרכזית שנותרה נוגעת לנושא גניבת קניין רוחני על ידי חברות סיניות.

 

הדיווח על הכנת הטיוטה התפרסם לאחר שטראמפ צייץ כי שוחח עם נשיא סין על ההסלמה במתיחות הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. טראמפ כינה את השיחה "טובה וארוכה" והוסיף כי השניים מתוכננים לקיים פגישה אישית בכנס מדינות G20 שיתקיים בהמשך החודש בארגנטינה.

 

8:55 - הבורסות באסיה נסחרות ברובן במגמה חיובית היום (ו'), על רקע העליות בוול סטריט אמש וטענתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על התקדמות במו"מ על הסחר מול סין, כך מדווח הבוקר אתר CNBC.

 

מדד האנג סנג בהונג קונג עלה ב-3.7%, בעוד שמדד שנגחאי המשולב מטפס ב-2.6%, שיעור מזהה לזה שבו עלה הבוקר מדד ניקיי בטוקיו.

 

העליות הללו נובעות בין השאר מהציוץ של טראמפ אתמול על כך שניהל "שיחה ארוכה וטובה" על מסחר עם נשיא סין שי ג'ינפינג. בציוץ נוסף הוסיף כי "דיוני המסחר מתקדמים היטב" וכי נקבעה פגישה בין שני המנהיגים בכנס מדינות G20 המתקרב.

 

 

 

אתמול שלושת מדדי המניות המובילים בארה"ב עלו על רקע הדברים הללו. עם זאת, רוב קרנל, הכלכלן הראשי וראש מחלקת אסיה והפסיפיק ב-ING ציין כי ככל הנראה יש קשר בין תזמון ההודעה של טראמפ ובחירות אמצע הקדנציה שיתקיימו ביום שלישי הקרוב.

 

בשלב זה עוד לא ברור כיצד שני המנהיגים יתגברו על המחלוקות ביניהם. יתרה מכך, המגעים בין המדינות נקלעו לאחרונה למבוי סתום בשל הדרישה האמריקאית למנוע מחברות סיניות לבצע גניבה של קניין רוחני והפחתת גירעון הסחר. עד כה, בסין לא הסכימו לשום פשרה או ויתור מצידם.

  

הדולר נחלש בהשוואה לסל של מטבעות ממדינות אחרות. "העלייה מתמשכת בדולר בשבועיים האחרונים הגיעה לסיום פתאומי ב-24 השעות האחרונות", הסביר רודריגו קטריל מהבנק הלאומי של אוסטרליה. לדבריו החולשה של הדולר מיוחסת ל"מגוון גורמים", החל מחדשות הנוגעות להתקדמות המגעים לקראת הברקזיט ועד לציוצים של טראמפ על השיחה עם שי.

 

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x