$
בורסת ת"א

לראשונה בישראל: גוף פנסיוני רוכש מבנק הלוואות צרכניות

חברת הגמל והפנסיה של בית ההשקעות מיטב דש רכשה תיק הלוואות צרכניות מבנק ירושלים, תמורת 144 מיליון שקל. הבטוחה לתשלום - ערבות הלווה; עד כה רכשו גופי הפנסיה אשראי משכנתאות בלבד

רחלי בינדמן 13:0001.11.18

עסקה ראשונה מסוגה בשוק הפנסיוני - חברת הגמל והפנסיה של בית ההשקעות מיטב דש רוכשת תיק אשראי צרכני מבנק ירושלים.  

עד כה גופי פנסיה שרכשו חובות אמנם חובות בנקאיים אולם התמקדו בהלוואות הלוואות מגובות נכסי נדל"ן (משכנתאות). כעת לראשונה רוכש גוף פנסיוני תיק הלוואות צרכני וראה שמדובר בצעד נסיוני ראשוני - שכן העסקה היא בסכום נמוך יחסית. 

 

הבנק מוכר לחברת הגמל של מיטב דש 80% מתיק אשראי צרכני תמורת 144 מיליון שקל - 20% מהתיק יישארו בידי ירושלים. הבנק ימשיך לתפעל את תיק ההלוואות באופן ולפי אותם כללים לפיהם הוא מנהל אשראי צרכני שבבעלותו ועבורו.

 

בניגוד לתיקי משכנתאות, שם ישנה בטוחה בדמות הנכס הנרכש, הבטוחה היחידה בעסקת אשראי צרכני רגילה היא ערבות של הלווה. בהתאם מדובר בהשקעה מסוכנת יותר אך גם כזו הצפויה להניב ריבית גבוהה יותר. 

 

על בסיס הערכות ראשוניות של בנק ירושלים, הבנק צפוי להכיר, באופן ישיר ברווח של כ-5 מליון שקל לפני מס בעסקה, ככל הנראה בשל פער הריביות מול אלו שסוכמו בעסקה לבין אלו שסוכמו מול הלווים.

 

את מיטב דש ייצג בעסקה ייצג בעסקה עו"ד רונן בהרב, ראש מחלקה ושותף במשרד ליפא מאיר ושות'. את בנק ירושלים ייצגו בעסקה עוה"ד נטלי ג'ייקובס ואסתי הדר ממחלקת הבנקאות והמימון במשרד הרצוג פוקס נאמן.

 

 

בנק ירושלים בנק ירושלים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x