שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מנועי בית שמש רוכשת יצרנית חלקי סילון מטירת הכרמל ב-58.5 מיליון דולר

יצרנית חלקי המנועים למטוסים ששליטת קרן פימי רוכשת את חישולי הכרמל הישראלית מידי פראט אנד וויטני - שצפויה לחתום עם החברה הנרכשת על הסכם מסגרת של 362 מיליון דולר לעשר שנים

חזי שטרנליכט 09:4929.10.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

עסקה מהותית למנועי בית שמש - שצפויה להגדיל מהותית את הכנסותיה בעשור הקרוב. החברה שבשליטת קרן פימי רוכשת מקבוצת פראט אנד וויטני את חישולי כרמל הישראלית, תמורת 58.5 מיליון דולר.

 

חישולי כרמל פועלת בתחום ייצור החלקים למנועי סילון לתעופה ומוצריה מהווים חומר גלם עיקרי לפעילותה של מנועי בית שמש - הרכישה מיועדת להגדיל את יכולות מנועי בית שמש ולהרחיב את סל המוצרים שהיא מספקת.

 

החברה הנרכשת נוסדה בשנת 1961 ונרכשה בשנות ה- 90 ע"י פראט אנד וויטני - שהיא למעשה הלקוח הגדול ביותר שלה. כיום מועסקים בחישולי כרמל 225 עובדים ומפעלה ממוקם בטירת הכרמל. מהדיווח לבורסה עולה כי חישולי כרמת סיימה את המחצית הראשונה של 2018 עם הכנסות של 29.5 מיליון דולר ורווח תפעולי של 3.7 מיליון דולר.

 

לפי תנאי העסקה, עם השלמתה תחתום חישולי כרמל על הסכם מסגרת לאספקת חלקים לקבוצת פראט אנד וויטני על פני תקופה של עשר שנים (2028-2019) )בסכום כולל צפוי של 362 מיליון דולר. צפי כלל ההכנסות מהסכמי מסגרת של חישולי כרמל צפוי לעמוד על 490 מיליון דולר לתקופה של עשר שנים.  

 

העסקה נדרשת לעמוד בתנאים מקבילים מקובלים, ובעיקרם קבלת האישורים הרגולטוריים הרלבנטיים - מנועי בית שמש מערכיה כי תושלם עד סוף 2018. השלמת העסקה תעמיד את סכום הסכמי המסגרת של מנועי בית שמש על 1.8 מיליארד דולר. 

 

רם דרורי מנכ"ל מנועי בית שמש רם דרורי מנכ"ל מנועי בית שמש צילום: עמית שאבי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x