שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נאוויטס סיימה את הקידוחים בפרוייקט בקסקין והמנייה קפצה

שותפות נאוויטס פטרוליום סיימה בהצלחה את עבודות ההשלמה להפקת נפט בפרויקט בקסקין במפרץ מקסיקו. קצב ההפקה הצפוי בפרויקט, שבו מחזיקה נאוויטס ב־7.5% מהזכויות: 700 מיליון דולר בשנה

חזי שטרנליכט 07:5229.10.18

מניית נאוויטס פטרוליום הגיבה אתמול בעליות חדות במהלך המסחר בבורסת תל אביב, לאחר שביצעה צעד משמעותי בדרך להפקת נפט בפרויקט בקסקין במפרץ מקסיקו שבארה"ב. השותפות דיווחה על סיום מוצלח של עבודות ההשלמה להפקה בקידוח בתגלית בקסקין, שבו היא מחזיקה ב־7.5% מהזכויות.  

מניית נאוויטס נסחרה בצהריים בזינוק של 9.8%, ומחירה גילם לשותפות שווי של 567 מיליון שקל, קפיצה של כ־50 מיליון שקל ביחס לשווי בפתיחת המסחר. בתום יום המסחר עלתה המניה ב-6.9%. נאוויטס תשלים החודש שנה ראשונה למסחר בבורסה, שאותה פתחה בשווי של 219 מיליון שקל.

 

החלק העיקרי של עבודות הפיתוח בתגלית בקסקין (Buckskin), בהיקף כולל של 515 מיליון חביות, הושלם עם ביצוע של כ־70% מהתקציב המאושר. התקציב כולו הסתכם ב־541 מיליון דולר.

 

מבחני ההזרמה, כולל הפקת נפט מכל שכבות המטרה, עברו בהצלחה, וההפקה המסחרית של יותר מ־11 מיליון חביות בשנה צפויה להתחיל ביולי 2019.

בקסקין היא אחת מתגליות הנפט הגדולות בשנים האחרונות במפרץ מקסיקו. שטח המאגר הוא 128 קמ"ר, כפול משטח העיר תל אביב־יפו. השלמת קידוחי הפיתוח מהווה אבן דרך מהותית לקראת ההפקה המסחרית.

 

העבודות שנותרו עד לתחילת ההפקה בפרויקט כוללות ביצוע התאמות לפלטפורמת ההפקה והתקנת ציוד ההפקה וההולכה התת־ימי, שנרכש לצורך הפרויקט. קצב ההפקה הצפוי בפרויקט הוא כ־30 אלף חביות נפט ביום - יותר מ־11 מיליון חביות נפט בשנה. הערכה זו מבטאת הכנסה שנתית צפויה של 700 מיליון דולר, על בסיס מחירי הנפט הנוכחיים.

 

המפעילה והשותפה של נאוויטס בפרויקט, LLOG, היא בעלת ניסיון רב בקידוחים במים עמוקים במפרץ מקסיקו. LLOG קדחה והשלימה את קידוחי הפיתוח בבקסקין תוך חיסכון משמעותי בעלויות. היא אף עשתה זאת בלוח זמנים קצר משמעותית ביחס לפעילותה של חברת שברון בפרויקט קודם לכן, ואף ביחס למתחרות בפרויקטים דומים באזור. שותפים נוספים של נאוויטס בפרויקט הם חברת הנפט הגדולה רפסול וקרנות הפרייבט אקוויטי המובילות בלקסטון וריברסטון.

 

שותפות נאוויטס פטרוליום עוסקת באיתור ופיתוח נכסי נפט וגז בצפון אמריקה. נאוויטס מחזיקה בפורטפוליו נכסים רחב במפרץ מקסיקו ובקנדה. בדומה לפרויקט בקסקין, נאוויטס מחזיקה בתגלית הענק שיננדואה, שגם בה LLOG משמשת כמפעילת הפרויקט. שותפותיה האחרות של נאוויטס בתגלית שיננדואה כוללות את קרנות הפרייבט אקוויטי בלקסטון וורבורג פינקוס וכן את ענקית הנפט והגז אקווינור (לשעבר סטאטויל), שהצטרפה למיזם לאחרונה. חלקה של נאוויטס פטרוליום בכלל התגליות שבהן היא מחזיקה עומד על כ־112 מיליון חביות.

 

יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור ציין כי "הביצוע המהיר והאיכותי של קידוחי הפיתוח של בקסקין על ידי LLOG, אבן הדרך המשמעותית ביותר בפיתוח הפרויקט, מהווה עדות ליכולותיה המקצועיות הגבוהות של המפעילה. ההפקה המסחרית הצפויה בקרוב בפרויקט תייצר תזרים מזומנים חזק עבור נאוויטס".

 

אסדת הקידוח במאגר קסקין במפרץ מכסיקו - שבו שותפה נאוויטס אסדת הקידוח במאגר קסקין במפרץ מכסיקו - שבו שותפה נאוויטס צילום: LLOG Explortaion

בטל שלח
    לכל התגובות
    x