$
שווקי חו"ל

רווחי דויטשה בנק ירדו ב-65% - אך עלו על תחזיות השוק

הבנק הגדול בגרמניה רשם ברבעון השלישי רווח של 229 מיליון יורו - האנליסטים ציפו לרווח של 173 מיליון יורו בלבד; המנכ"ל סואינג: "אנו במסלול הנכון לסגירת שנה רווחית - לראשונה מאז 2014"

מיקי גרינפלד 09:0224.10.18

דויטשה בנק מדווח על ירידה של 65% ברווח הנקי ברבעון השלישי של השנה – השני תחת המנכ"ל החדש כריסטיאן סואינג (Christian Sewing), שמונה לתפקיד באפריל האחרון - אך מציין כי הוא צפוי לחתום שנה רווחית, לראשונה מזה שלוש שנים.  

הבנק הגדול בגרמניה רשם ברבעון האחרון רווח של 229 מיליון יורו, לעומת 649 מיליון יורו ברבעון המקביל בשנה שעברה (הרווח המיוחס לבעלי המניות עמד על 211 מיליון דולר, לעומת 647 מיליון דולר ברבעון המקביל). על אף הירידה החדה, דויטשה התעלה על תחזיות הרווח של האנליסטים שעמדו על 173 מיליון יורו.

 

"התוצאות הן אבן דרך נוספת בדרך להפוך לבנק שמציג רווחיות באופן עקבי. ההוצאות שלנו הן תחת שליטה ויש לנו מספיק הון על מנת לצמוח. אנו במסלול הנכון לסגירה רווחית של 2018, לראשונה מאז 2014", אמר סואינג (הדברים מובאים ב-CNBC).

 

בשורת ההכנסות רשם דויטשה בנק ירידה של 9% ל-6.18 מיליארד דולר – במקרה זה מתחת לתחזיות האנליסטים שעמדו על 6.27 מיליארד דולר. ההכנסות מפעילות חטיבת ההשקעות וחטיבת התאגידים ירדו ב-13%, ההכנסות מחטיבת ני"ע ירדו ב-15%.

   

כריסטיאן סואינג מנכ"ל דויטשה בנק כריסטיאן סואינג מנכ"ל דויטשה בנק צילום: בלומברג

 

דויטשה בנק התמודד בעשור האחרון עם שורה ארוכה של קשיים ואתגרים לא פשוטים, רובם הגדול נבעו מהמחדלים וההתנהלות הכושלת ואף השערורייתית של הבנק עצמו בשנים שלפני המשבר הפיננסי. הבנק נדרש לשלם לרשויות רגולטוריות באירופה ובארה"ב קנסות במיליארדי דולרים בשל התנהלותו הפסולה בשנים שהובילו לקריסה של 2008, ובמקביל נאלץ להתמודד בשנים אלה עם משבר חוב באירופה, תחרות קשה ופגיעה בנתח השוק שלו, בבנקאות המסחרית ובבנקאות ההשקעות גם יחד.

 

במסגרת תוכנית ההתייעלות עלייה הכריז הבנק תחת המנכ"ל סואינג, בכוונתו להוריד את מספר העובדים ל-93 אלף עד לסוף 2018. נכון לסוף הרבעון השני העסיק דויטשה 95,429 עובדים, הרמה הנמוכה ביותר מאז 2010.

 

מינויו של סואינג באפריל האחרון במקום ג'ון קריין שאולץ לפרוש היה הפעם השלישית בתוך 6 שנים של החלפת מנכ"ל בדויטשה בנק בתוך 6 שנים. קריין מונה למנכ"ל דויטשה ביולי 2015, במטרה להשיב את הבנק לדרך המלך - והחליף את שני המנכ"לים המשותפים יורגן פיטשן ואנשו ג'יין, שמונו בעצמם רק שלוש שנים קודם לכן והודחו בשל שורה של שערוריות ותוצאות כספיות חלשות. בשלב ראשון כיהן קריין כמנכ"ל משותף לצידו של פיטשן, כסוג של חפיפה, עד לפרישתו המלאה של האחרון במאי 2016 - מאז מוביל קריין לבדו את הבנק כמנכ"ל עד לפיטוריו במרץ השנה.

 

 

 צילום: bigstock

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x