$
שווקי חו"ל

"נמשיך לייצר מזומן עד ליום שבו אנשים יתקשרו בטלפתיה"

מנכ"ל אודיוקודס חגג אתמול את תוצאות הרבעון השלישי שעקפו את תחזיות האנליסטים. החברה תחלק דיבידנד שנתי של 5.8 מיליון דולר

דרור רייך 07:5324.10.18

פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2018 היווה חגיגה לחברת אודיוקודס. ספקית רשתות הקול מלוד ייצרה 3.5 מיליון דולר בתזרים המזומנים חיובי ברבעון, שהגיע ל־14 מיליון דולר בינואר־ספטמבר והסתכם בקופת מזומנים של 56.7 מיליון דולר. החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד שנתי של 5.8 מיליון דולר, והמניה הגיבה אתמול בזינוק של 11.1% בבורסה בתל אביב.  

"שיעור הרווח התפעולי שלנו עולה בהתמדה" אמר ל"כלכליסט" שבתאי אדלרסברג, נשיא ומנכ"ל אודיוקודס. "זו הפעם הראשונה שהגענו לשיעור רווח תפעולי של 13.5% מההכנסות כאשר לפני שנה הוא עמד על 8.8%, ולפי איך שאני מעריך את הדברים קדימה נגיע גם ל־15% ויותר. ברמה שנתית יהיה לנו רווח של 12 מיליון דולר ב־2018. עד ליום שבו אנשים יתקשרו בטלפתיה, הם יצטרכו לתקשר בעזרת קול (Voice). לשמחתי נותרנו אחת מ־3 החברות האחרונות שמטפלות בתחום.

 

"כל נושא הבינה המלאכותית בתחום הקול תופס תאוצה. יש לנו יותר מ־100 לקוחות בישראל בהם בתי חולים, בנקים, חברות אשראי ומועצות מקומיות. ברמת ההוצאות בנינו בסיס של יחידה חזקה ומתפקדת שנשארת פחות או יותר גבוהה. ברמת ההכנסות, הן כל הזמן עולות כי הפכנו להיות קונסולידטור מרכזי בשוק תשתיות ה־VOICE, ויותר ויותר באים אלינו, כי נשארנו בשוק רק אנחנו, סיסקו ועוד חברה אמריקאית".

 

תוצאות הרבעון של אודיוקודס ברבעון השלישי עקפו את תחזיות האנליסטים. ההכנסות שנותרו במגמת עלייה עמדו על 44.5 מיליון דולר, לעומת תחזיות האנליסטים להכנסות של 43.1 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 43.5 מיליון דולר ברבעון השני ושל 39.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על 5.8 מיליון דולר, או 19 סנט למניה מול 12 סנט בלבד בתחזיות האנליסטים, לעומת 3.4 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

"מי שקורא עיתונים חושב שלהיות סטארט־אפיסט זה נהדר, המציאות היא לפעמים יותר קשה. נכון שיש כמה חדי־קרן (חברות פרטיות מעל מיליארד דולר), אבל כמעט כל חברות ההזנק בתחום של הקול עולות אלינו לרגל, אם הם רוצים להגיע לעולם, ולמכור אז אנחנו יכולים להיות פלטפורמה טובה עבורם. את הבייבק המסיבי כמעט סיימנו, ועכשיו ההחזר למשקיעים יהיה דרך הדיבידנד. אנחנו מייצרים מזומנים בהיקף של 20-15 מיליון דולר בשנה, וב־2019 ננסה להגיע ל־25 מיליון דולר. אנחנו גדלים כל הזמן, אבל אפשר לצ'פר בדרך את המשקיעים בדיבידנד, אני מקווה שנחלק אותו בכל שנה וננסה להגדיל אותו".

 

שבתאי אדלסברג מנכ"ל אודיוקודס שבתאי אדלסברג מנכ"ל אודיוקודס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x