$
שווקי חו"ל

כולם בפורטנייט? יצרנית מונופול מפספסת בגדול את תחזיות השוק

ענקית המשחקים האמריקאית הסברו סוגרת רבעון שלישי עם רווח של 1.93 דולר למניה, בשעה שהאנליסטים ציפו ל-2.23 דולר; החברה מייחסת את החולשה לאיבוד ההכנסות מרשת טויס אר אס שפשטה את הרגל

שירות כלכליסט 14:5222.10.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

המעבר לגיימינג ולדיגיטל, לצד המעבר הכללי לרכישות ברשת, גבה וגובה כידוע מחיר כבד מקמעונאיות הצעצועים. הפגיעה הקשה לא נעצרת בחנויות אלא מתגלגלת גם למדרגה אחת למעלה, זו של יצרניות המשחקים עצמן. כך מלמדים הדוחות הרבעוניים החלשים של חברת המשחקים האמריקאית הסברו (Hasbro) - מהשחקניות הגדולות בעולם בתחום.  

הסברו (הבעלים של מונופול, ריסק ועוד) סוגרת רבעון שלישי עם ירידה בהכנסות וברווחים - כאשר גם בשורה העליונה וגם בשורה התחתונה מפספסת החברה את התחזיות בפער משמעותי. 

 

הסברו רשמה ברבעון רווח נקי של של 263.9 מיליון דולר, או 2.06 דולר למניה, לעומת 265.6 מיליון דולר או 2.09 דולר למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 1.93 דולר למניה, משמעותית מתחת לציפיות האנליסטים שעמדו על 2.23 דולר למניה.

 

הכנסות החברה ירדו ל-1.57 מיליארד דולר, בהשוואה ל-1.79 מיליארד דולר ברבעון המקביל - וגם כאן מתחת לתחזיות שעמדו על 1.71 מיליארד דולר. הסברו ציינה שאיבוד ההכנסות מהמכירות בטויס אר אס - שפשטה רגל וסגרה במרץ-אפריל את סניפיה - משפיע לרעה על התוצאות שלה בשווקים רבים בעולם.

 

החברה הודיעה עוד על שינויים מבניים וצעדי התייעלות שיובילו לחיסכון שנתי של 40-30 מיליון דולר בהוצאות. השינויים יגרור רישום הוצאה חד פעמית של 60-50 מיליון דולר ברבעון הרביעי. הסברו נסחרת בנאסד"ק בשווי של 12.5 מיליארד דולר (לפני התגובה השלילית הצפויה היום בשוק לדוחות).

 

מונופול מונופול צילום: קתי סטנלי-אריקסון cc-by-nd

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x