שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

משה ברקת: "לא התכוונתי לפגוע בנשים, אני מתנצל"

החלטתו של הממונה על שוק ההון לפטר את הנהגת ששימשה את קודמתו מחשש לתלונות על הטרדה מינית עוררה סערה - והובילה להתנצלות של ברקת. "אני מתנצל אם דבריי פגעו במישהו". שדולת הנשים דורשת מכחלון להעמיד את ברקת לדין משמעתי

רחלי בינדמן 19:4121.10.18

שדולת הנשים פנתה לשר האוצר משה כחלון ולנציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ' בדרישה שיבחנו את העמדתו לדין משמעתי של הממונה החדש על שוק ההון משה ברקת. זאת, לאחר שברקת עורר סערה, כאשר הודה כי פיטר את הנהגת ששימשה את קודמתו בתפקיד דורית סלינגר מחשש לתלונות על הטרדה מינית.

 

על רקע הזעם שהופנה אליו מצד קהילת הנשים, מיהר ברקת להתנצל: "אני מתנצל אם דבריי פגעו במישהו, כוונתי לא הייתה לפגוע בנשים, לרבות הנהגת. לאורך כל תפקידיי כיבדתי וקידמתי נשים. מדובר בתפקיד המאויש במשרת אמון".

 

משה ברקת וקודמתו בתפקיד דורית סלינגר משה ברקת וקודמתו בתפקיד דורית סלינגר צילומים: אוראל כהן, אביגיל עוזי

 

לו ברקת היה מפטר את הנהגת ומחליף אותה בנהג תוך מתן הסבר כי מדובר במשרת אמון - הדברים היו עוברים מתחת לרדאר. בכל זאת, מדובר בדמות שהממונה על שוק ההון צריך לשהות במחיצתה במשך שעות ארוכות, וכדאי שירגיש בנוח איתה. אלא שדווקא כנותו של ברקת עמדה בעוכריו.

 

בעקבות זאת, עלו תהיות אם החשש מתלונות על הטרדה מינית יכול לשמש כעת כתירוץ להפליה נגד נשים במגזר הציבורי, בין היתר על רקע חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.

 

בארגוני נשים שונים תהו, בין היתר, אם גם חברי וחברות כנסת יוכלו להעסיק רק את בני מינם כעוזרים פרלמנטרים ומנהלי בנקים וחברות עסקיות אחרות יעסיקו רק עוזרים מאותו המין. ומה הדין לגבי נהג חד מיני? האם גם אותו יסרבו גברים להעסיק מחשש להטרדה?

 

בתוך כך, באופן מעט אירוני, אושר היום באופן פורמלי מינויו של ברקת לממונה על שוק ההון בישיבת הממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x