בורסת ת"א

אייפקס מנהלת מגעים למכירת פסגות לקרן סנטרברידג' האמריקאית לפי שווי של 3 מיליארד שקל

המגעים מתנהלים מול הקרן האמריקאית מזה חודשיים, וטרם הגיעו לשלב מתקדם. בתחילת השנה ביקשה אייפקס להנפיק את פסגות לפי שווי של 3.7 מיליארד שקל. הקרן האמריקאית מיוצגת במו"מ על ידי אלי יונס

גולן חזני וחזי שטרנליכט 19:0021.10.18

קרן אייפקס מנהלת מגעים למכירת פסגות. ל"כלכליסט" נודע כי המגעים מתקיימים מול הקרן האמריקאית סנטרברידג' ומשקפים לבית ההשקעות שווי של שלושה מיליארד שקל. הקרן האמריקאית מיוצגת במו"מ על ידי אלי יונס.

 

אלי יונס אלי יונס צילום: עמית שעל

 

המגעים מתנהלים על אש נמוכה זה כחודשיים ולא הגיעו בינתיים לשלב מתקדם. אייפקס ביקשה להנפיק את פסגות בתחילת השנה לפי שווי של 3.7 מיליארד שקל, אבל הקפיאה את ההכנות להנפקה לאחר שלא קיבלה אינדיקציות כי תקבל את השווי הדרוש.

 

 

מימין: מארק גלוגי וג'פרי ארונסון, המייסדים המשותפים של סנטרברידג' מימין: מארק גלוגי וג'פרי ארונסון, המייסדים המשותפים של סנטרברידג' צילום: Amanda Gordon

 

 

סנטרברידג' קיימה מגעים בעבר גם לרכישת השליטה בבנק איגוד, אולם כמו בלאומי קארד, אך מגעים אלה לא הבשילו לכדי עסקאות.

 

 

זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס ישראל זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס ישראל צילום: אוראל כהן

 

פסגות, בית ההשקעות הגדול בישראל, מנהל 185 מיליארד שקל. אייפקס נכנסה להשקעה בפסגות באוקטובר 2010 כשרכשה את השליטה (76.2%) מקרן יורק לפי שווי של 2.76 מיליארד שקל. ב–2015 רכשה אייפקס את יתרת האחזקות מקרן מרקסטון (23.8%) תמורת 450 מיליון שקל ולפי שווי של 1.9 מיליארד שקל. בסך הכל שילמה אייפקס בגין פסגות 2.5 מיליארד שקל.

 

מנכ"ל פסגות לעובדים: הפרסומים על המכירה – תעודת כבוד לכולנו

 

 

"אין ספק כי מדובר בתעודת כבוד לכולנו", כך כתב הערב מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, ברק סורני, לעובדי בית ההשקעות בתגובה לפרסום המגעים למכירתו האפשרית של פסגות לקרן סנטרברידג'. עם זאת, סורני ביקש לצנן את ההתלהבות הפוטנציאלית מהעסקה והוסיף במכתבו לעובדים: "עלינו להימנע מלתת לפרסומים שונים להסיט אותנו מהעיקר – ניהול נכסי לקוחות החברה באופן המיטבי ביותר".

 

נזכיר כי יחסי העבודה של ההנהלה מול ועד העובדים בפסגות נמצאים בתקופה רגישה ומתוחה לאחר חודשים שבהם נקטו העובדים בצעדי מחאה. בחודש מאי השנה הכריז הוועד על סכסוך עבודה שלווה במהלך הקיץ בימי שביתות וצעדים ארגוניים. בחודש שעבר נחתם הסכם קיבוצי ראשון בבית ההשקעות.

 

סורני חתם את דבריו תוך שהוא מציין "אני מצפה מכולנו להתרכז בעשייה השוטפת ולהמשיך את התנופה בה נמצאת החברה". הוא הבטיח לעדכן את עובדי בית השקעות בכל התפתחות משמעותית ורלוונטית בנושא המכירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x