בורסת ת"א

פתאל תשתתף ברכישת המלון שבו הוחלט על הקמת רולס רויס

רשת המלונות הצטרפה לעסקה שבה נרכש מלון מידלנד מנצס'טר ב-115 מיליון פאונד; פתאל תשתתף בעסקה ב-14 מיליון פאונד, וכן תנהל את מלון היוקרה שזכה לארח גם את המלכה אליזבת

חזי שטרנליכט 11:0615.10.18

רשת המלונות פתאל הודיעה הבוקר (ב') על עסקה חדשה שאליה הצטרפה כשותפה. בעסקה נרכש מלון מידלנד מנצ'סטר באנגליה בתמורה של 115 מיליון פאונד. חלקה של פתאל נאמד בכ-14 מיליון פאונד, כך שאינו מהותי לעסקי החברה ולא מחייב אותה לדווח לציבור המשקיעים. השלמת העסקה צפויה ברבעון השני של 2019.


העסקה כוללת הסכם לפיו פתאל שוכרת את המלון ותנהל אותו לתקופה של 35 שנים. בנוסף, תשקיע פתאל עם שותפתה לעסקה – רשת פנדוקס,סכום כולל של 11 מיליון ליש"ט בהשבחתו.

          

דוד פתאל דוד פתאל צילום: גלעד קוולרצ'יק


         

דוד פתאל, יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל פתאל החזקות, אמר בתגובה כי המלון הוא "אייקון בעולם התיירות". לדבריו, הרכישה תהווה תוספת משמעותית לפורטפוליו הנכסים של קבוצת פתאל באי הבריטי, שיכלול עם השלמת העסקה 9,309 חדרים ב-44 בתי מלון.

מלון מידלנד מנצ'סטר מלון מידלנד מנצ'סטר צילום: יחצ

       

 

המלון שנפתח בשנת 1903 מעוצב בסגנון ויקטוריאני וממוקם במרכז העיר מנצ'סטר, הנחשבת לעיר התיירות השנייה בגודלה באנגליה והוא סמוך לאטרקציות תיירות רבות ונוף מרהיב. המלון בעל היסטוריה עשירה: צ'ארלס רולס והנרי רויס נפגשו במלון והחליטו להקים את חברת הרכב רולס רויס, והמלכה אליזבת התארחה בו.

 

שיתוף הפעולה של פתאל עם רשת פנדוקס כולל 38 בתי מלון בגרמניה, באי הבריטי ובאירלנד. הרשת של פתאל החזקות, כוללת 186 בתי מלון בארץ ובחו"ל (כולל מלונות בהקמה).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x