$
ביטקוין

רוביני: עולם המטבעות הדיגיטליים הוא "ביב שופכין מסריח"

לדברי הכלכלן שחזה את משבר 2008, הירידה האחרונה בענף מוכיחה שהבסיס של המטבעות חלש ביותר והענף הוא "האבא והאמא של כל ההונאות והבועות"

שירות כלכליסט 08:4013.10.18

עולם המטבעות הווירטואליים הוא "ביב שופכין מסריח" וביסודו לא שווה דבר, כך לפי הכלכלן נוריאל רוביני, שידוע כמי שחזה נכונה את המשבר הפיננסי של 2008.

 

בשורה של ציוצים, טען רוביני שהירידה החדה שנרשמה לאחרונה במחירי המטבעות הווירטואליים - שהגיעה בתקופה של ירידות בבורסות העולמיות - מוכיחה כי הבסיס של המטבעות חלש ביותר. כך מדווח אתר CNBC.  

 

"מרחץ הדמים מחמיר", כתב בתגובה למשתמש אחר בטוויטר, וציין כי המטבעות הדיגיטליים נפלו בשיעור חד יותר משל המניות בירידות בבורסות בימי רביעי וחמישי. "אם כך, אמור לי, למי יש יסודות טובים יותר? אי אפשר להמיר מטבעות חקר לדשן מועיל".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רוביני, שנודע בתחזיותיו הקודרות לרוב, לא נוטה להסתיר את דעתו הסקפטית על המטבעות הדיגיטליים. השבוע הוא אמר בעדות בסנאט האמריקאי כי המטבעות הדיגיטליים הם "האבא והאמא של כל ההונאות והבועות".

נוריאל רוביני. לא מאמין במטבעות קריפטוגרפיים נוריאל רוביני. לא מאמין במטבעות קריפטוגרפיים צילום: David A. Grogan | CNBC

 

 

בפוסט נוסף בטוויטר הרחיב את דעתו: "זה אכן מעורר גיחוך לחשוב שלמטבעות דיגיטליים חסרי תועלת או למטבעות חרא יש שווי בסיסי. השווי הבסיסי שלהם הוא אפס או אפילו שלילי... אם מתמחרים נכון את הצריכה השלילית של אנרגיה והרס הסביבה".

 

 

 

 

המטבעות הווירטואלים זכו לתשומת לב מרובה מצד בנקים מרכזיים, מוסדות פיננסיים וכלכלנים בשנה שעברה, כשהביטקוין טיפס לשיא של קרוב ל-20 אלף דולר. מנכ"ל ג'יי.פי מורגן, ג'יימי דיימון למשל קרא לתופעה "מניית צבעוניים", בהתייחסו לבועה במחירי הצבעוניים במאה ה-17.

 

ביטקוין, אתר ו-XRP - שלושת המטבעות הדיגיטליים הגדולים ביותר במונחים של שווי שוק - ירדו משמעותית מאז ימי השיא, כשביטקויון נפל בקרוב ל-70% לעומת השיא שלו, בעוד שאתר איבד 85% מהשווי שלו. כיום נסחר ביטקוין תמורת כ-6,200 דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x