$
בורסת ת"א

נובל אנרג'י מכרה את יתרת החזקותיה בתמר פטרוליום ב-600 מיליון שקל

נובל מכרה לגופים מוסדיים בשני שלבים מניות תמר פטרוליום בעסקאות מחוץ לבורסה - אותן הובילו לידר שוקי הון וברק קפיטל; העסקאות נעשו לפי שווי של 15.5 שקלים למניה - נמוך ב-7% משווי השוק

חזי שטרנליכט 08:2803.10.18

חברת נובל אנרג'י השלימה הלילה את מכירת החזקותיה בתמר פטרוליום. נובל מכרה את הנתח האחרון של המניות שברשותה באמצעות מימוש אופציות בעסקה מחוץ לבורסה - את עסקת המכירה הובילה חברת לידר שוקי הון בשיתוף ברק קפיטל.

 

נובל מכרה הלילה מניות בהיקף של כ-257 מיליון שקל, בשער זהה למכירת מניות שביצעה אתמול, בסכום של 339 מיליון שקל. בסך הכול נפרדה נובל ממניות תמר פטרוליום בסכום של כ-596 מיליון שקל. נובל אנרג'י החזיקה טרם למימושים בכ-43% מהון המניות של תמר פטרוליום, שמחזיקה בזכויות למאגר הגז תמר - ומכרה את כלל החזקותיה לגופים מוסדיים.

 

המכירה נעשתה לפי שווי של 15.5 שקלים למניית פטרוליום - מחיר נמוך בכ-7% מהמחיר שבו פתחו המניות את שבוע המסחר אתמול (המניה ירדה אתמול ב-2% ושער הבסיס שלה עומד הבוקר על 16.05 שקלים).

 

תמר פטרוליום היא חברה ייעודית שהוקמה על ידי קבוצת דלק בתגובה למתווה הגז שהתקבל בממשלה - במסגרת המתווה נדרשה דלק למכור את החזקותיה בתמר, לצורך המשך השותפת במאגר לווייתן. תמר פטרוליום הונפקה ביולי 2017. החברה גייסה כ-1.4 מיליארד דולר באגרות חוב ומניות והועברו לבעלותה 9.25% מהזכויות בשדה הגז תמר. שווי השוק של תמר פטרוליום עומד היום על 1.42 מיליארד שקל (לאחר ירידה של 5.2% מתחילת השנה) והיא נמנית על מדדי 90 ו-125 של הבורסה.

 

הצעד של נובל אנרג'י מגיע כמעט במקביל להשלמת מהלך לרכישה של 39% מחברת EMG, המחזיקה בצינור גז למצרים תמורת 518 מיליון דולר. עסקת צינור הגז נועדה להזרים בעתיד גז משדות הגז תמר ולוויתן למצרים. מדובר במימוש עסקת מכירת גז בהיקף משוער של 15 מיליארד דולר על פני 10 שנים, שנחתמה מול חברת דולפינוס המצרית. 

 

 צילום: אלבטרוס

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x