$
שווקי חו"ל

גמידה סל מבקשת לגייס 70 מיליון דולר בנאסד״ק

זאת לפי שווי של 300-400 מיליון דולר; החברה מפתחת מוצרים לריפוי סרטן ומחלות גנטיות נדירות

דרור רייך 16:2529.09.18

חברת הביומד גמידה סל רוצה לגייס 70 מיליון דולר בנאסד״ק לפי שווי של 300 עד 400 מיליון דולר, כך על פי הערכות בעקבות התשקיף הפומבי שהגישה החברה לנאסד״ק.

 

בתקופה האחרונה היו כמה סימנים שהעידו כי גמידה סל תונפק. ביולי השנה העניק מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) ל-NiCord שלה מעמד של תרופת יתום להשתלות של מח עצם, לאחר שניתן בעבר למחלות ממאירות במערכת הדם.

 

גמידה סל מפתחת מוצרים לריפוי סרטן ומחלות גנטיות נדירות. בין השאר פיתחה טכנולוגיה להגדלת מספר תאי הגזע וצפיפותם, והחלה לאחרונה בניסוי שלב 3 בחולים בסרטן הדם ובסרטן בלוטות הלימפה באמצעות NiCord.

 

מעמד תרופת יתום מוענק לתרופה שלה יתרון על פני טיפולים קיימים במחלה נדירה - עד 200 אלף חולים בארה"ב - על מנת לעודד פיתוח תרופות למחלות כאלה. הכרה כזו מקנה בלעדיות שיווק של 7 שנים ממועד קבלת אישור שיווק התרופה.

 

רמזים קודמים להנפקה עתידית היו החילופים לאחרונה בצמרת החברה. גמידה סל הודיעה כי מינתה את רוברט בלום ליו"ר, בעל ניסיון עשיר של ניהול חברות בנאסד״ק (CytoKinetics) וביצוע עסקאות במאות מיליוני דולרים.

 

כלל ביוטכנולוגיה (כת"ב) של לן בלווטניק, מחזיקה ב־18% בגמידה סל לאחר שרכשה 5% ממניות החברה שהיו בידי טבע במרץ 2017. אז השווי היה נמוך בהרבה - 120 מיליון דולר.

 

 

מעבדה של גמידה סל מעבדה של גמידה סל צילומים: מיקי נועם אלון

בטל שלח
    לכל התגובות
    x