$
בורסת ת"א

מכה נוספת לטבע: ה-FDA אישר ליריבתה אלי לילי תרופה למיגרנה

האישור לתרופת Emgality ניתן לאחר שלאחרונה דווח על המלצת פאנל של רשות התרופות האירופית לאשר את התרופה נצרכת אחת לחודש באמצעות זריקה. Emgality תתחרה בתרופת Ajovy של טבע שבעצמה קיבלה את אישור מינהל התרופות והמזון האמריקאי רק לאחרונה

שירות כלכליסט 10:0128.09.18

עוד מכה לחברת טבע הישראלית: יצרנית התרופות אלי לילי (Eli Lilly) הודיעה הלילה כי קיבלה את אישור מנהל התרופות והמזון הפדראלי (FDA) לתרופה נגד מיגרנות Emgality. התרופה נצרכת אחת לחודש באמצעות זריקה שהמטופלים יכולים להזריק לעצמם. לפי ההצהרה של החברה, היא תהיה זמינה למטופלים בקרוב.

 

 

 

הדיווח נמסר אתמול בלילה, לאחר שרק לאחרונה דווח באירופה על המלצת פאנל של רשות התרופות האירופית לאשר את התרופה של החברה - הודעה שהובילה לירידה של כ-10% בשווי של מניית טבע תוך שלושה ימים.

 

מטה חברת אלי לילי מטה חברת אלי לילי צילום: בלומברג

 

הסיבה לירידה זו היא שהתרופה של אלי לילי תתחרה בתרופת Ajovy נגד מיגרנות, הנחשבת לתקווה הגדולה של טבע וקיבלה בעצמה את אישור ה-FDA לפני שבועיים. גם התרופה של טבע נועדה לשימוש בזריקה אחת לחודש, והמחיר הסיטונאי של כל אחת מהתרופות עומד על 575 דולר לחודש. שתי התרופות הללו יתחרו ב- Aimovig של אמג'ן ונוברטיס, שזמינה לשיווק בארה"ב מאז מאי, ולפי הערכות האנליסטים תגיע למכירות שנתיות של מיליארד דולר עד 2022.

 

התרופות הללו יתחרו על שוק של 38 מיליון אמריקאים הסובלים ממיגרנות. בעקבות זאת, חברות התרופות משקיעות מאמצים מיוחדים לשווק את התרופות החדשות. בכל המקרים, החברות מציעות תכניות שיספקו את התרופות בחינם למשך תקופה של שנה עד שייכנסו לתכניות הכיסוי של חברות הביטוח. "המטרה היא להעניק למערכת זמן לקבוע איזה כיסוי יינתן ל-Emgality, אך בו-זמנית לוודא שהמטופלים לא ימתינו, כי הם חיכו כבר מספיק זמן", הסבי ווי – לי שאו, סגן נשיא באלי לילי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x