$
שווקי חו"ל

טסלה מאשרת: מתנהלת חקירה פלילית בעניין הציוצים של מאסק על הפיכת החברה לפרטית

יצרנית המכוניות החשמליות אישרה אתמול כי הסכימה למסור מסמכים למשרד המשפטים האמריקאי הנוגעים לציוץ של מייסדה על הפיכת החברה הציבורית לפרטית. טסלה: "קיבלנו בקשה למסור מידע באופן וולנטרי, אנחנו משתפים פעולה באופן מלא"

שירות כלכליסט 19:3019.09.18

מניות טסלה רשמו אתמול ירידות, על רקע דיווחים על חקירה פלילית נוספת שמתנהלת בארה"ב ונוגעת להצהרות של מנכ"ל טסלה אלון מאסק בדבר הפיכת החברה לפרטית.

 

 

יצרנית המכוניות החשמליות הודיעה אתמול באופן רשמי כי הסכימה למסור מסמכים למשרד המשפטים האמריקאי הקשורים לציוצים של מייסדה מאסק על הפיכת החברה הציבורית לפרטית - כך לפי הצהרה שמסרה החברה.

 

 

מייסד טסלה אלון מאסק מייסד טסלה אלון מאסק צילום: רויטרס

 

טסלה מסרה כי היא משתפת פעולה עם הממשל, אך ציינה כי לא קיבלה צו, בקשה לעדות או כל בקשה לביצוע הליך פורמלי אחר.

 

"טסלה קיבלה בקשה וולנטרית להגשת מסמכים ממשרד המשפטים האמריקאי ושיתפה פעולה עם הבקשה", מסרה החברה. "אנחנו מכבדים את רצונו של משרד המשפטים לקבל מידע על סוגיה זו ומאמינים שהיא צריכה להיפתר באופן מהיר, כאשר יבחנו את המידע שקיבלו מאיתנו".

 

מניות טסלה צנחו בעד 7% אתמול, על רקע החקירה. לבסוף ננעלה המנייה בירידה של 3.4%.

 

טסלה מסרה את ההצהרה לאחר שבלומברג דיווח, תוך שציטט שני מקורות אנונימיים הבקיאים בנושא, כי משרד המשפטים האמריקאי פתח בחקירה פלילית על הונאה מצדו של מאסק ב-7 באוגוסט. החקירה נמצאת בשלבים מוקדמים ועשויה להימשך חודשים ארוכים, כך על פי הדיווח.

 

החברה נמצאת גם במרכזה של חקירה המבוצעת על ידי רשות ניירות ערך בארה"ב הנוגעת לפרקטיקות של החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x