שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

צוללן שהשתתף במבצע חילוץ הנערים בתאילנד תובע את אלון מאסק

הסתבכות נוספת למייסד טסלה: הצוללן ורנון אנסוורת' תובע ממנו 75 אלף דולר. הסיבה: מאסק כינה אותו "פדופיל" בטוויטר, לאחר שהאחרון טען כי הצעתו להשתמש בצוללת זעירה לחילוץ הנערים היא "תעלול יחסי ציבור"

שירות כלכליסט 21:4417.09.18

מייסד טסלה אלון מאסק ממשיך להסתבך: ורנון אנסוורת', צוללן בריטי שהשתתף במבצע חילוץ 12 הנערים מהמערה בתאילנד לפני כחודשיים, הגיש נגד מאסק תביעה על כ-75 אלף דולר, לאחר שהאחרון טען בציוצים בטוויטר שהוא פדופיל.

 

 

 

 

השניים החלו להתקוטט, לאחר שמאסק העומד בין היתר מאחורי SpaceX הציע למנהלי מבצע החילוץ לעשות שימוש בצוללת זעירה שבבעלותו. לאחר שהצעה זו נדחתה אמר אנסוורת' לתקשורת כי "אין כל סיכוי שהצוללת תעבוד" וטען שמדובר ב"תעלול יחסי ציבור". בהמשך אמר בבוטות כי מאסק "יכול לדחוף את הצוללת הזאת איפה שכואב".

 

חילוץ הנערים מהמערה בתאילנד חילוץ הנערים מהמערה בתאילנד צילום: רויטרס

 

מאסק. התנצל ואז כינה את הצוללן "אנס ילדים" מאסק. התנצל ואז כינה את הצוללן "אנס ילדים" צילום: רויטרס

 

 

מאסק עצמו לא נותר חייב ובציוצים בטוויטר הוא תקף את אנסוורת' בחוזקה: "סליחה בחור פדו (קיצור של פדופיל - ש"כ), באמת שביקשת את זה". כאשר אחד המשתמשים בטוויטר שאל אותו אם הוא טוען שאנסוורת' פדופיל, השיב מאסק כי הוא מוכן להתערב על זה. בהמשך הוא מחק את הציוצים המשמיצים.

 

לאחר שאנסוורת' הודיע כי הוא שוקל לנקוט בהליכים משפטיים נגד מאסק, הודיע היזם כי הוא חוזר בו בציוץ נוסף בטוויטר: "אני מתנצל בפני מר אנסוורת' ובפני החברות שאני מייצג כמנהיג. האשמה היא שלי ושלי בלבד".

 

ואולם, בתחילת החודש ביצע מאסק פניית פארסה נוספת וחזר לתקוף את אנסוורת' בחוזקה, כאשר כינה אותו "אנס ילדים". הצוללן בחר שלא להבליג הפעם, וכאמור פתח נגדו בהליכים משפטיים.

 

אנסוורת' בן ה-63, שחי בתאילנד, היה בין הצוללנים הראשונים שהגיעו לאזור שבו נלכדו הנערים מקבוצת "חזירי הבר" ומאמן הכדורגל שלהם ב-23 ביוני. המחלצים אמרו כי הידע והניסיון שלו שיחקו תפקיד משמעותי במבצע החילוץ עשרה ימים לאחר מכן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x