$
בורסת ת"א

הפעם תשובה באמת מוכן לפתוח את הארנק

אחרי כשלונות רבים קבוצת דלק שוב הגישה הצעת רכש לדלק אנרגיה, שמשקפת את הפרמיה הגבוהה ביותר שהציעה עד כה על שווי השוק שלה

אורי טל טנא 08:2317.09.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

יצחק תשובה ממשיך במאמציו למחוק את דלק אנרגיה מהמסחר. אתמול הגישה קבוצת דלקהצעת רכש נוספת לבעלי מניות המיעוט דלק אנרגיה. אך הפעם, בניגוד להצעות קודמות, ההצעה כוללת פרמיה לא רק ביחס למחיר מניית דלק אנרגיה בשוק, אלא גם לשווי הפעילות שלה. במילים אחרות, נראה שתשובה באמת מתכוון סוף סוף לפתוח את הארנק ולהעניק פרמיה לבעלי מניות המיעוט בדלק אנרגיה, ולכן קיים סיכוי טוב שהצעת הרכש תצליח. 

לפי הצעת הרכש, כל מניה של דלק אנרגיה תקנה למחזיק בה 55 מניות של דלק קידוחים, 0.92 מניות של קבוצת דלק ו־640 שקל במזומן. לפי מחירי המניות בסוף השבוע התמורה עומדת על 1,737 שקל למניית דלק אנרגיה, שמגלמת לחברה שווי של 8.93 מיליארד שקל בהצעה לעומת שווי שוק של 7.51 מיליארד שקל.

 

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לכאורה, ההצעה מגלמת פרמיה של 18.9% על שווי השוק, אבל בגלל הסחירות הנמוכה של דלק אנרגיה קשה להעריך את הפרמיה לפי שווי השוק ויש לבחון אותה לפי שווי הפעילות. זה מורכב בעיקר משווי האחזקה בדלק קידוחים – 6.53 מיליארד שקל; משווי האחזקה בדלק תמלוגים) – 85 מיליון שקל; ומעודף נכסים פיננסיים של

170 מיליון שקל.

 

הנתון שקשה לתמחר בדלק אנרגיה הוא שווי הזכות שלה לתמלוג־על מדלק קידוחים על ההפקה העתידית של גז ונפט ממאגרי לווייתן, אפרודיטה, כריש ותנין. את השווי הזה ניתן לחלץ מתזרים המזומנים המהוון של שלב 1 בפיתוח מאגר לוויתן (75% משוויים של תמלוגי־העל האלו); מתמלוג־העל משלב 2 של לווייתן ואפרודיטה שמועד פיתוחם לא ידוע; ומכריש ותנין שצפויים להזרים גז לישראל כבר ב־2022.

 

השווי הכולל של תמלוגי־על אלו, לפי הערכת "כלכליסט", הוא 1.07 מיליארד שקל, שגוזר לפעילות דלק אנרגיה שווי של 7.855 מיליארד שקל. לכן, הפרמיה בהצעת הרכש של קבוצת דלק היא של 13.7% על שווי הפעילות הפרמיה הגבוהה ביותר שקבוצת דלק הציעה עד עתה בהצעת רכש יחסית לשווי הפעילות של דלק אנרגיה.

 

בעלי מניות המיעוט מחזיקים ב־11.77% מדלק אנרגיה. כדי שהצעת הרכש תצליח, לפחות 57.5% מהם (6.77% ממניות החברה) צריכים להיענות לה עד 9 באוקטובר. רק אז נדע אם תשובה הצליח בניסיון זה לפשט את מבנה האחזקות בקבוצת דלק, או שבעלי מניות מיעוט בדלק אנרגיה עדיין ממתינים לפרמיה גבוהה יותר עבור המניות.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x