$
שווקי חו"ל

דיווח: טבע שוב מנסה למכור את מדיס - תמורת כחצי מיליארד דולר

לפי בלומברג, ענקית התרופות הישראלית שמה על המדף את החברה הבת האיסלנדית כדי להתמודד עם חובותיה; בטבע סירבו להגיב

דרור רייך 12:4614.09.18

טבע שוב מנסה למכור את החברה הבת האיסלנדית מדיס - כך מדווחת בלומברג. על פי סוכנות הידיעות, מחיר המכירה ינוע סביב חצי מיליארד דולר.

 

המתעניינות המרכזיות במדיס הן יצרנית התרופות הגנריות הפרטית מברזיל EMS וחברת Recipharm AB, קבלנית ייצור של תרופות הנסחרת בבורסה של שטוקהולם לפי שווי שוק של כ-10 מיליארד כתר שוודי, ומעסיקה למעלה מ-2,200 עובדים.

 

זו אינה הפעם הראשונה שטבע מעמידה למכירה את מדיס, שקיבלה עם רכישת אקטביס, ופועלת בתחום ייצור התרופות לצדדים שלישיים, שלהם יש את הזכויות על התרופה. כבר באוגוסט 2017 הודיעה ענקית התרופות הישראלית כי היא בוחנת אפשרות של מכירה.

 

קאר שולץ קאר שולץ

כעת כאמור מדווחת סוכנות הידיעות כי טבע שוב שמה על המדף את החברה הבת האיסלנדית כדי להתמודד עם חובותיה שעמדו בסוף הרבעון השני על כ-30 מיליארד דולר; זאת, במטרה להגיע ליעד שהמנכ"ל קאר שולץ הצהיר עם כניסתו לתפקיד לפני כשנה - יחס חוב נטו ל־EBITDA של 4.0 עד 2020 לעומת יחס של 5.4 כיום.

  

מדיס, שנוסדה ב-1985, מתבססת על יכולות הפיתוח והייצור של טבע כדי להציע מוצרים וקניין רוחני ליצרניות אחרות.

 

טבע כאמור בחנה לפני כשנה את מכירת מדיס, מאחר שזו עוסקת בייצור תרופות גנרית עבור חברות אחרות - תחום שאינו בליבת הפעילות של טבע; גם אז בבלומברג העריכו כי העסקה עשויה להזרים לקופת טבע כחצי מיליארד דולר.

 

בטבע סירבו להגיב לידיעה, אבל לפני שנה נמסר כי "טבע בוחנת כל הזדמנות למקד את עסקיה ולתעל את הפעילות, התהליכים והמבנה שלה. אנחנו יכולים לאשר שכחלק מתהליך זה, נתקבלה החלטה להחל במהלך של מכירה אפשרית של העסק של Medis. המכירה כפופה להגעה להסכם סופי עם קונה פוטנציאלי ולקבלת האישורים הרגולטוריים הנחוצים. מעבר לעדכון זה, טבע לא יכולה להתייחס לספקולציות". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x