$
בורסת ת"א

אופקו בדרך החוצה מהמדדים של הבורסה בת"א

הבורסה הודיעה הערב כי אם עד לנעילה של יום שני לא תהיה הצדקה לחידוש המסחר במניה - שהופסק לאחר הגשת כתב האישום נגד המנכ"ל רוברט פרוסט בניו יורק - היא תצא מהמדדים: אופקו נמנית על מדדי ת"א 35, 125, ביומד, גלובל בלוטק, טק עילית ורימון.

מיקי גרינפלד 20:0913.09.18

האם אופקו בדרך החוצה מהמדדים של הבורסה בת"א, כולל המדד הבכיר ת"א 35? לפי הודעת הבורסה בת"א, כך אכן יהיה אם השעיית המסחר במניה בנאסד"ק תימשך עד ליום שני בשבוע הבא, ה-17 בספטמבר, בשעה 16:30.  

המסחר במניית אופקובת"א הושעה, בעקבות הפסקת המסחר במניית אופקוהאמריקאית ביום שישי בניו יורק, לאחר הגשת כתב אישום נגד מנכ"ל אופקו פיליפ פרוסט לצד קבוצת נאשמים וחברות.

 

בבורסת ת"א נמנית אופקו על המדד הבכיר ת"א 35 ומשקלה במדד זה עומד על כ-2.5%; על מדד ת"א 125 (משקל של 1.9%); טק עילית (4.9%); רימון (1%); ביומד (4.75%); גלובל בלוטק (1.9%). המניה צפויה כאמור לצאת מכל המדדים האמורים אם אכן תימשך השעייתה מהמסחר בשל החשדות.

 

הבורסה בת"א הבורסה בת"א צילום: בלומברג

 

לפי הודעת הבורסה בת"א, אם אכן לא יהיה שינוי במעמדה של המניה בנאסד"ק, ב-17 בספטמבר יערך מסחר 'פתיחה' קצרצר במניה, בשלב הנעילה של הבורסה, בין הדקות 17:24 ל-17:25, בדומה למה שקרה היום בבורסה (מסחר של פחות מדקה לצורך קביעת שווי המניה בפקיעה השבועית של האופציות על מדד ת"א 35 - אופקו צללה ב-35% בשניות הספורות של המסחר במניה).

 

מה דעתך על מניית אופקו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אם עד סוף המסחר האמור, קרי נעילת המסחר בבורסה בת"א ביום שני (ויציאה לחופשה של יום כיפור, בשלישי-רביעי), לא תצא הודעה מניו יורק על חידוש המסחר באופקו, המניה ה"תל אביבית" תצא מהמדדים. "אם העילה להשעיית המסחר לא תוסר עד תום מסחר הפתיחה הנפרד כאמור, השעיית המסחר במניה תחודש לאחר סיומו של מסחר הפתיחה הנפרד".

 

אופקו נרשמה למסחר בבורסה בתל אביב ב־2013 לאחר מיזוג עם חברת פרולור הישראלית. באפריל השנה הודיעה כי תעזוב את הבורסה - אך כעבור שבועיים הודיעה כי משכה את בקשתה להימחק מהבורסה.

 

ביום שישי הודיעה רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) כי הגישה לביהמ"ש הפדרלי בניו יורק כתב אישום כגד קבוצה של 10 משקיעים, בהם מנכ"ל אופקו פיליפ פרוסט (לשעבר יו"ר טבע) ואיש העסקים בארי הוניג – הקבוצה נאשמת במניפולציה במחירי מניות לאורך כחמש שנים. התביעה הוגשה גם נגד 10 חברות. מניית אופקו קרסה ב-18% לאחר הדיווחים הראשוניים והמסחר במניה הופסק.

 

 

פיליפ פרוסט פיליפ פרוסט צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x