שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה ירוקה בת"א: טבע זינקה ב-8.8%, בזק קפצה ב-7%

מדד ת"א 35 עלה ב-1.6%, ת"א 125 עלה ב-1.4%, ת"א בנקים התחזק ב-1% - מזרחי קפץ ב-2.6%; טבע דיווחה בסוף השבוע על אישור FDA לטיפול במיגרנה; עליות בסלולר: סלקום התחזקה ב-8.4%, פרטנר ב-7.8%

כתבי שוק ההון 16:2616.09.18

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

16:25 - הבורסה נעלה בירוק את היום הראשון של שבוע המסחר החלקי: ת"א 35 התחזק ב-1.6%, ת"א 125 טיפס ב-1.4%, ת"א בנקים התחזק ב-1% - מזרחי קפץ ב-2.6%; טבע זינקה ב-8.8% במחזור הגבוה בבורסה אחרי שדיווחה בסוף השבוע על אישור FDA לטיפול במיגרנה. אופקו קפצה ב-6.4% בזק הוסיפה לערכה 7.1% במחזור השני בגובהו, סלקום התחזקה ב-8.4%, פרטנר ב-7.8%.

15:40 - דלק אנרגיה מזנקת ב-12.3% במחזור גבוה יחסית למניה, אחרי שקבוצת דלק שוב פירסמה הצעת רכש לחברה. הצעת הרכש הקודמת לדלק אנרגיה נדחתה באפריל השנה, כאשר רק 5.3% מבעלי המניות בחברה נענו להצעה - המינימום הנדרש להשלמה עמד על כ-7%. ההצעה החדשה כוללת רכיב מזומן של 640 שקל עבור כל מניה, לצד 55 יח' השתתפות בדלק קידוחים ו-0.92 מניית דלק.

טבע מזנקת ב-8.7% ומרכזת את המחזור הגבוה בבורסה, בזק קופצת ב-6.1% במחזור השלישי, סלקום מתחזקת ב-8.3% ופרטנר עולה ב-7.9%.

13:50 - אייל שני סמנכ"ל השקעות בבית ההשקעות אפסילון התייחס למדד המחירים לצרכן שעלה ב-0.1% בחודש אוגוסט והפתיע את החזאים שצפו עלייה גבוהה יותר.

 

שני ציין כי "מתחילת החודש התחזק השקל בכ-0.5% מול הדולר והיורו. מצב זה מעמיד את בנק ישראל בדילמה בנוגע לעיתוי העלאת הריבית, שכן החלשות המדדים והמשך התחזקות השקל יגרמו לאינפלציה לרדת אל מתחת לגבול היעד התחתון של בנק ישראל. לדעתנו בנק ישראל יוותר על שינוי בריבית השנה, וידחה את מועד העלאת הריבית ל- 2019. זאת בזכות השקל החזק והמדדים הקרובים, שצפויים להיות שליליים".

12:30 - מניית דן מלונותמטפסת ב-4.8% במחזור של 87 אלף שקל (מול מחזור יומי של כ-33 אלף שקל), לאחר החלטת הועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז ת"א לדחות את ערעור העירייה נגד הרחבת מלון דן אכדיה. קבעה כי לאור בדיקת מצב התנועה שהוצגה לה אין מניעה לאשר את פרויקט ההרחבה - אם אכן תאושר התוכנית המקודמת על ידי רשת מלונות דן שבבעלות משפחת פדרמן, יתווספו למלון אכדיה 1,325 חדרים - גידול של יותר מפי שישה לעומת המצב כיום (כשהמלון כולל כ-200 חדרים בלבד), וכן שטחים לשימושי מסחרי, בהם מרכז כנסים, בתי עסק ומסעדות. 

 

מלון דן אכדיה מלון דן אכדיה צילום: שאול גולן

 

11:00 - מחוץ למדדים בולטת היום מעל כולן מיי סייז, עם קפיצה של 37.5% כרגע, במחזור גבוה של 1.6 מיליון שקל (בערך פי 3 מהממוצע היומי בחודש האחרון). 

 

10:35 - פרשן "כלכליסט" אורי טל טנא: "השבוע צפויה פעילות רבה של תעודות הסל במניות. ביום שני בשלב הנעילה תעודות הסל ימכרו את כל מניות ביוטיים שהן מחזיקות בהיקף 45 מיליון שקל, ובמקביל יזרימו ביקוש מצרפי של 24.5 מיליון שקל למניות מדד ת"א 90 ו-19 מיליון שקל למניות מדד ת"א 125. בנוסף יהיה ביקוש מצרפי קל מאוד של מספר מאות אלפי שקלים למניות מדדי ביומד וגלובל טק (הביקוש המצרפי למניות ת"א 90 מהותי).

 

ביום חמישי בשלב הנעילה צפוי עדכון רבעוני של מדדי FTSE שבין היתר יוביל לביקוש של מספר מיליוני שקלים למניות חילן, שפיר הנדסה ובנק דיסקונט. בנוסף צפוי מסחר ער באותו שלב במניות נוספות. יום חמישי היה המועד הקובע לעדכון המשקל החודשי שיכנס לתוקף ב-4 באוקטובר. הפעם יש אי ודאות רבה לגבי השפעות העדכון מהסיבות הבאות: אין ודאות שאיפוס המשקל של ביוטיים יבוטל באותו מועד; יתכן שהבורסה תתחיל כבר בהפחתת המשקל היחסי של סודהסטרים במדדים לקראת הוצאתה מהמדדים; יתכן שהבורסה תאפשר למניות קנאביס להיכנס למדדים. לכן, לצורך חישוב טבלת הביקושים נדרשתי לבצע מספר הנחות. הנחתי שאיפוס המשקל של ביוטיים יבוטל באותו מועד, שהפחתת המשקל של סודהסטרים לא תתחיל באוקטובר ושמניות קנאביס לא יוכנסו למדדים. תחת כל ההנחות האלו התקבלה טבלת הביקושים וההיצעים שתעודות הסל צפויות להזרים למניות - לחצו כאן לטבלה המלאה . ביום חמישי בערב הבורסה תפרסם את הפרמטרים לעדכון המשקל של אוקטובר, ואז ניתן יהיה לעדכן את הטבלה לפי ההחלטות של הבורסה.

 

10:30 - פרטנר וסלקום מובילות את ת"א 90 עם עליות של 5.5% ו-4.7% בהתאמה, שתיהן במחזורים גבוהים יחסית לשלב מוקדם זה של הפעילות.

 

מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי ומנכ"ל סלקום ניר שטרן מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי ומנכ"ל סלקום ניר שטרן צילומים: אוראל כהן, אלכס קולומויסקי

 

9:55 - המסחר נפתח: מדד ת"א 35 עולה ב-1.2%, ת"א 125 מתחזק ב-0.9%, ת"א בנקים עולה ב-0.7%. טבעקופצת ב-8.5%, בינלאומי ודיסקונט מתחזקים ב-1%.

 

9:30 - יוניטרוניקסחתמה על עסקה נוספת להקמת חניון אוטונומי בארה"ב, הפעם בבוסטון (חוזה שני בעיר). הפרויקט צפוי להסתיים במהלך שנת 2020 והתמורה הכוללת תעמוד על 10.1 מיליון דולר – הסכום ישולם בהתאם לאבני דרך. החברה חתמה עד כה על 16 חוזים להקמת חניונים אוטונומיים בצפון אמריקה (סך הכול 4,000 מקומות חניה), 6 מהם כבר פעילים ו-10 בשלבים שונים של הקמה. בחודש שעבר הודיעה יוניטרוניקס על כוונתה לפצל את פעילות החניונים שלה לחברה נפרדת.

 

9:20 - פרוטרוםמעדכנת שהושלמו על התנאים המתלים לעסקת המכירה לקבוצת IFF ולפיכך המיזוג צפוי לצאת לפועל ב-4 באוקטובר השנה.

 

8:20 - בחמישי בערב הושלם המכרז המוסדי בהנפקת האג"ח של קבוצת קרסו מוטורס, שכללה הרחבה של 3 סדרות האג"ח הקיימות של החברה. החברה מדווחת הבוקר כי להנפקה הוזרמו ביקושים בסכום כולל של 686 מיליון שקל, החברה נענתה להתחייבויות בסכום של 244 מיליון שקל. באג"ח א' גוייס סכום של 40 מיליון שקל, בריבית של 2.54%; באג"ח ב' גויסו 47 מיליון שקל, בריבית של 2.18%; באג"ח ג' גויסו 157 מיליון שקל, בריבית של 3.16%.

 

7:40 - בורסת ת"א נכנסת הבוקר לשבוע מסחר חלקי, כאשר בימים שלישי-רביעי לא יתקיים מסחר בשל יום הכיפורים (המסחר החלקי ילווה אותנו גם בשבועיים שלאחר מכן, בשל חופשות חג סוכות ושמחת תורה).

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
77% 10% 13%

ברקע למסחר, היציבות שנרשמה בשישי בנעילה בניו יורק. טבעחוזרת לבורסה בת"א בפער ארביטראז' חיובי של 1.8% אולם היא עשויה לרשום עלייה חדה הרבה יותר – זאת מכיוון שהמניה ה'אמריקאית' טיפסה במסחר המאוחר בשישי ב-6% לאחר שקיבלה אישור FDA לתרופה שלה למיגרנה.

 

אופקו נפלה ביום חמישי בת"א ב-35% בפחות מדקה של מסחר (לצורך קביעת מחיר לפקיעה השבועית) וכמה שעות לאחר מכן הזהירה הבורסה כי המניה תצא מהמדדים אם תימשך עילת ההשעיה שלה מהמסחר (בשל כתב האישום נגד המנכ"ל פיליפ פרוסט). בינתיים ביום שישי התחדש המסחר באופקו בנאסד"ק לאחר שבוע של השעייה ובהתאם צפוי להתחדש המסחר במניה המקומית באחוזת בית. המניה האמריקאית הגיבה בירידה של 14.9% לחידוש המסחר ביום שישי, ובכך נוצר למעשה פער חיובי של 4% לטובת המניה בת"א.

 

אלה פערי הארביטראז' עמם חוזרות יתר הדואליות הבכירות לבורסה בת"א: פער חיובי: אלביט מערכות 1.3%, טאואר 1.1%, אורמת טכנ' 0.9%, סודהסטרים 0.2%, מזור רובוטיקה 1.2%, לייבפרסון 2.4%; פער שלילי: פריגו 2.2%-, כיל 0.7%-, גזית גלוב 1.2%-.

 

 

 צילום: בלומברג

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x