$
שווקי חו"ל

צ'ק פוינט חשפה מבצע ריגול איראני כנגד תומכי דעאש

לפי בדיקה שביצעה החברה, איראן הצליחה להחדיר נוזקות לכ-240 משתמשי טלפונים של בני המיעוט הכורדי באיראן ולתומכי דעאש - באמצעות התקנת אפליקציות או כניסה ללינקים ששוגרו למשתמשים

דרור רייך 12:3012.09.18

חוקרי הסייבר של חברת צ'ק פוינט מפרסמים היום (ד') מחקר חדש, שבו הם חושפים מבצע ריגול איראני כנגד מיעוטים ותומכי דעאש באיראן.

 

לפי המידע שבידי החוקרים, כ-240 משתמשי מכשירי טלפון ניידים (בעיקר מסוג אנדרואיד) של בני המיעוט הכורדי באיראן ותומכי דעא"ש פותו להתקין אפליקציות או להיכנס ללינקים, ולאחר הכניסה אליהם הוחדרו נוזקות המאפשרות מעקב צמוד אחר המשתמשים.

 

המעקב כולל אפשרות איתור גאוגרפי של המשתמשים, הורדת כלל אנשי הקשר וההודעות על המכשיר, היסטוריית חיפושים, הקלטות קוליות, תמונות וסרטים.

 

הבדיקה איתרה מבצע ריגול אשר בבסיסו ביצע מעקב דרך אפליקציות כאמור - במקרה של אנשי דעא"ש אפליקציה שמורידה רקעים תומכי הארגון, ובמקרה של הכורדים אתר מזוייף המדמה את סוכנות הידיעות הכורדית ANF NEWS.

 

לדברי אנשי צ'ק פוינט, יכולות אלו קיימות מאז 2016, ועצם המוטיבציה לעסוק במבצע שכזה משקפת מעורבות של גורמים שלטוניים רשמיים ובהם משמרות המהפכה ומיניסטריון המודיעין האיראני.

 

 

גיל שויד מנכ"ל צ'ק פוינט גיל שויד מנכ"ל צ'ק פוינט צילום: ענר גרין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x