$
ביטקוין

שוק המטבעות הקריפטוגרפיים איבד 640 מיליארד דולר מינואר

שווי השוק נפל לשפל של עשרה חודשים ועומד כעת על 197 מיליארד דולר. ברקע: רשות ניירות ערך האמריקאית השעתה מסחר בשני ניירות ערך הקשורים לנכסים דיגיטליים

בלומברג 13:4910.09.18

לאחר שרשות ניירות האמריקאית (SEC) השעתה את המסחר בשני ניירות ערך הקשורים לנכסים דיגיטליים, שוק המטבעות הקריפטוגרפיים רשם שפל חדש של עשרת החודשים האחרונים. היקף השוק הצטמק ב-640 מיליארד דולר, ועומד כעת על 197 מיליארד דולר. כך על פי דיווח של סוכנות בלומברג. 

 

 

 

 

את'ר, המטבע הווירטואלי השני בגודלו אחרי הביטקוין מחק 8.9% מערכו עם סגירת המסחר ביום שישי בניו יורק. הביטקוין איבד 2.1% מערכו. המטבעות הקריפטוגרפיים נחלשו בחמישה מתוך ששת השבועות האחרונים.

 

נפילתו של האת'ר בחודשים האחרונים מהירה יותר מזו של הביטקוין. זאת על רקע החשש שחברות רבות ירצו לפדות את המטבע. חברות סטארט-אפ רבות שגייסו את'ר ממשקיעים בהנפקתם הראשונית יצטרכו למכור את החזקותיהם בכדי לכסות על הוצאות כמו משכורות ועלויות פיתוח.

 

מטבעות קריפטוגרפיים מטבעות קריפטוגרפיים צילום: שאטרסטוק

 

 

ויטאליק בוטרין, מייסד שותף באת'ריום, פלטפורמת קוד פתוח מבוססת בלוקצ'יין, אמר לבלומברג כי תמו הימים של צמיחה מטאורית בתעשיית הבלוקצ'יין.

 

"ההשעיה הזמנית של ניירות הערך הובילה לתגובה רפלקסיבית", אמר ריאן ראבגילה, ראש מחלקת המסחר בחברת OSL ההונג-קונגית מתמחה במטבעות קריפטוגרפיים. "אבל בסופו של דבר זהו רק מכשול נוסף שהשוק יתגבר עליו".

 

מהלך ה-SEC הגיע על רקע דווחים כי בנק סיטיגרופ פיתח פלטפורמה המאפשרת השקעות בתחום, גם מבלי להחזיק ישירות במטבעות קריפטוגרפיים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x