שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

"הגז הטבעי יהפוך עוד השנה למקור האנרגיה העיקרי בצפון אמריקה"

לפי תחזית שפרסמה חברת המחקר הנורווגית DNG GL, הגז הטבעי ידיח את הנפט ויישאר מקור האנרגיה הדומיננטי עד שנת 2050. להערכת החברה, עד שנה זו ייחתך הביקוש לאנרגיה ב-43%

שירות כלכליסט 18:0310.09.18
חברת המחקר הנורווגית DNG GL פרסמה הבוקר (ב') תחזית לפיה הגז הטבעי ישתלט עוד השנה על משק האנרגיה הצפון אמריקאי, וידיח את הנפט כמקור אנרגיה עיקרי. על כך דיווח ה-CNBC.

 

לדברי החברה, הביקוש הכולל לאנרגיה בארה"ב ובקנדה ימשיך לרדת בחודשים הקרובים. זאת על רקע ההתייעלות הנרשמת במגזר התחבורה, שמצמצם דרמטית את הסתמכותה של צפון אמריקה על נפט. בדו"ח אחר שפרסמה, טענה DNG GL כי "הגז הטבעי יישאר מקור האנרגיה הדומיננטי עד 2050". עוד הוסיפה כי עד אז ייחתך הביקוש לאנרגיה ב-43%.

מתקן לקידוח גז טבעי מתקן לקידוח גז טבעי צילום: מיטל שטדלר

 

 

מוקדם יותר השנה מסרה אקסון מוביל, חברת הנפט הציבורית הגדולה ביותר, כי הביקוש לנפט עשוי לרדת ל-78 מיליון חביות ביום. זאת, במידה שמדינות ברחבי העולם יחליטו לנקוט צעדים לריסון השפעת התעשייה על השינוי באקלים הגלובלי. לעומתה, ענקית האנרגיה ההולנדית-בריטית של צופה כי הביקוש לנפט יתחזק בסוף העשור הבא. מתחרתה הלונדונית BP סבורה כי שינוי כזה יירשם רק עשור לאחר מכן.

 

ארגון אופ"ק צופה שצריכת הנפט העולמית תעמוד על 100 מיליון חביות ביום בהמשך השנה, מוקדם הרבה יותר מכפי שחזה בעבר. בינתיים, סוכנות האנרגיה הבינלאומית מעריכה כי הביקוש לנפט יכול לעלות ל-105 מליון חביות ביום, עד 2040.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x