שווקי חו"ל

אחד המשקיעים המרכזיים בדויטשה בנק מתכוון לעזוב

לפי דיווחים שונים, הקונגלומרט הסיני NHA עומד למכור את אחזקותיו (8%) בבנק הגדול בגרמניה, וזאת תוך שנה וחצי

שירות כלכליסט 10:4908.09.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון של כלכליסט

 

אחד המשקיעים המרכזיים של דויטשה בנק מתכוון למכור את אחזקותיו בבנק הגדול בגרמניה, שנמצא בתקופה מאתגרת.

 

 

 

הקונגלומרט הסיני HNA גרופ מתכוון למכור את כל אחזקותיו בבנק, כך מדווחים ב-CNN. לפי הגורם שעליו מתבסס הדיווח, המכירה עשויה לצאת לפועל בתוך 18 חודשים. HNA, המחזיק בקרוב ל-8% מזכויות ההצבעה בבנק, פועל בחודשים האחרונים למכירת מרבית האחזקות שלו מחוץ לסין. ב"וול סטריט ג'ורנל" פרסמו כי הממשלה הסינית מפעילה לחץ על החברה לשוב לעסקי הליבה שלה בתחום התעופה.

 

 

 צילום: בלומברג

 

החברות סירבו למסור תגובה לידיעה.

 

הדיווחים על העזיבה המתוכננת של הסינים מגיעים בשעה שבדויטשה בנק מנסים לשכנע את המשקיעים כי המנכ"ל כריסטיאן סואינג, שנכנס לתפקידו באפריל האחרון, יוכל להוביל לשינוי בבנק לאחר שלוש שנים של הפסדים, על ידי התמקדות בהלוואות לחברות ומשקי בית בגרמניה ובאירופה.

מניית הבנק נחלשה בסביבות 40% מאז פברואר 2017, אז נודע לראשונה כי HNA רכשה אחזקה בבנק. בתחילה החזיקה ב-10% אך מכרה חלק מוקדם יותר השנה.

 

HNA החלה את דרכה לפני יותר משני עשורים כחברת תעופה אזורית בסין, אך בשנים האחרונות החלה במסע קניות נרחב, במסגרתו רכשה אחזקות בחברות גדולות בארה"ב ובאירופה. אולם היא צברה חובות גדולים תוך כדי המהלך ולכן החליטה לאחרונה לשנות כיוון והחלה למכור נכסים כמו האחזקות שלה בהילטון וברשת רדיסון.

 

 

בעלי מניות בולטים נוספים בדויטשה בנק כוללים את בלאקרוק, ונגארד וגולדמן זאקס וכן קרן ההון הריבונית של נורבגיה ומשקיעים מקטאר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x