$
בורסת ת"א

אלי להב מכניס את ג׳נריישן קפיטל לשותפות באנרגיה ירוקה

הקרן של יוסי זינגר וארז בלשה תרכוש 50% מחברת להב הרים ירוקים ותזרים לתוכה 34 מיליון שקל; במקביל תרכוש להב הרים ירוקים את השליטה בסולגרין תמורת 39 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 12:2904.09.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

קרן התשתיות והאנרגיה ג׳נריישן קפיטל (Generation Capital) בראשות יוסי זינגר וארז בלשה הודיעה היום (ג') על רכישת 50% מחברת להב הרים ירוקים תמורת הזרמה של כ- 34 מיליון שקל לתוכה. להב הרים ירוקים היא חברה בת בבעלות מלאה של להב אל.אר רילאסטייט הציבורית. עם השלמת העסקה יירשם רווח הון בסך של כ-20 מיליון שקל בדוחות להב אל.אר ברבעון השלישי של השנה.


להב אל.אר נמצאת בשליטת אלי להב, והיא פועלת בשני תחומים עיקריים: נדל"ן מניב בגרמניה ואנרגיה ירוקה מתחדשת בישראל באמצעות להב הרים ירוקים. לאחר העיסקה יחזיקו להב אל.אר וקרן ג'נריישן קפיטל בחלקים שווים בלהב הרים ירוקים לפי שווי של כ-68 מיליון שקל.

 

במקביל לעסקה תרכוש להב הרים ירוקים באופן מיידי (Back to Back) את השליטה בחברת סולגרין הציבורית בתמורה לכ-39 מיליון שקל. מרבית ההזרמה של ג'נריישן קפיטל תיועד למטרה זו.

                

מימין ארז בלשה ויוסי זינגר, מייסדי קרן ג'נריישן מימין ארז בלשה ויוסי זינגר, מייסדי קרן ג'נריישן צילום: תמוז רחמן
             


סולגרין פועלת בתחום ההפעלה של מתקני אנרגיה סולארית בטכנולוגיה פוטו-וולטאית. בבעלותה 95 מתקנים קטנים סולאריים לייצור חשמל בהספק מותקן מצטבר של כ-4.3 מגה וואט. לחברה הון עצמי בסך של כ-54 מיליון שקל ויתרות נזילות בהיקף של כ-15 מיליון שקל עם אפשרות להגדלת האשראי.

 

מה דעתך על מניית להב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
עם השלמת העיסקאות, בכוונת להב אל.אר וג'נריישן קפיטל לפעול למיזוג בין סולגרין ולהב הרים ירוקים, צעד שיאפשר יצירה של מסת נכסים פעילים, וריכוז הפעילות בתחום האנרגיה הירוקה תחת פלטפורמה ציבורית אחת ולפתחה.

 

להב הרים ירוקים שותפה (50%) ב-234 מתקנים פוטו-וולטאיים בהיקף של כ-12.2 מגה וואט בחוזים ארוכי טווח לחברת החשמל. בנוסף, ללהב הרים ירוקים הליך יזום פרויקטים וטיפול בשלבים שונים של מו"מ ותכנון של למעלה מ-250 מגה וואט, בהם כ-5 מגה בשלבי תכנון והקמה ופרויקטים זמינים נוספים להקמה והשתתפות במכרזים העתידיים של חברת חשמל.

 

בסוף השנה שעברה זכתה החברה הבת (100%) נובה סולאר במכרז של רשות החשמל להקמה של כ-4 מגה-וואט. לפני כחודשיים התקשרה החברה נובה סולאר בהסכם עם קיבוץ סוללים להקמת פרויקט פוטו וולטאי הראשון במאגרי מים בישראל.

 

ארז בלשה ויוסי זינגר עמדו בעבר בראש חברת גרנית הכרמל שנמכרה לקבוצת עזריאלי לפני כשש שנים. השניים הקימו את קרן ג'נריישן קפיטל בשותפות קרן ויולה, במטרה להקים תשתיות והקרן החלה לבצע עסקאות השנה. העסקה הנוכחית של קרן ג'נריישן קפיטל היא השנייה במספר, לאחר שהקרן השלימה לפני כחודשיים גיוס ראשוני של כ-230 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים ופרטיים, ואף ביצעה עסקה ראשונה בתחום התחבורה כשרכשה 49% מקבוצת בון תור תמורת כ-100 מיליון שקל.

את בעלי השליטה בסולגרין ייצגו עוה"ד אורי רוזנברג ואמיר גודארד ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x