שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קבוצת דלק מכרה מניות הפניקס בחצי מיליארד שקל תוך פחות משלושה ימים

לאחר שתי עסקאות שביצעה הקבוצה שבשליטת יצחק תשובה היא ירדה מאחזקה של 46.5% לאחזקה של 36% בחברת הביטוח

חזי שטרנליכט 19:0002.09.18

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה מימשה תוך פחות משלושה ימים אחזקות בהיקף של חצי מיליארד שקל בחברת הביטוח הפניקס. בכך ירדה הקבוצה משיעור אחזקה של כ-46.5% בחברת הביטוח לשיעור של כ-36%, לאחר שביצעה שתי עסקאות.

 

העסקה הראשונה דווחה ביום חמישי לפני הצהריים ובה הודיעה קבוצת דלק על מכירת 12.5 מיליון מניות של הפניקס בהיקף כספי כולל של כ-253 מיליון שקל, בשער של 20.25 שקלים למניית החברה. היום (א') הודיעה החברה אחר הצהריים על עסקה נוספת למכירת אותו מספר מניות כמו ביום חמישי, המהוות כ-4.9% מהון המניות של הפניקס לפי שער של 20.45 שקלים למניה ובתמורה כוללת של כ-256 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית הפניקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שתי העסקאות מהוות מכירה של כ-9.8% מחברת הביטוח הפניקס. נציין כי עצם קיומן של העסקאות לא פגע במוטיבציה של המשקיעים, אולי להפך. המגמה במחיר המניה של חברת הפניקס היתה חיובית במהלך יום המסחר, כאשר עיקר העלייה נרשמה בשעת המסחר האחרונה, לאחר שדווח על העסקה למכירת המניות על ידי קבוצת דלק. בסיום יום המסחר עלתה מניית הפניקס בכ-1.4% והיא ננעלה ברף של 20.74 שקלים למניה, המשקף לחברת הביטוח שווי שוק של כ-5.31 מיליארד שקלים.

 

יצויין כי הרבעון השני שעליו דיווחה הפניקס ביום רביעי האחרון, דווקא הראה כי החברה רשמה ירידה חדה של 36% בהיקף הרווח הנקי שלה - ל-137 מיליון שקל. החברה הושפעה לשלילה מהירידה בעקום הריבית, ומכך ששוחררו לה פחות עתודות ביחס לחברות אחרות, בשל פעילות מצומצמת באופן יחסי בשוק ביטוחי החיים. גם השקעות בחברות אחרות, כגון חברת הפרדסים מהדרין, הסבו להפניקס הפסד של 5 מיליון שקל ברבעון השני מול רווחים של 7.8 מיליון שקל אשתקד.

 

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x