$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

סוארי מכר לשותפים את מרבית מניותיו באשטרום קב' ב-200 מיליון שקל

קבוצת אלייד בראשות סוארי מכרה לבעלת השליטה יודנקו 14.5% ממניות החברה לפי שווי של 16.5 שקלים למניה, 10% מעל שווי השוק; ביודנקו שותפות המשפחות נוסבאום, גירון, משורר, ליפשיץ ורובין

גולן חזני 10:3602.09.18

קבוצת אלייד בראשותו של פרופ' יצחק סוארי מכרה את מרבית אחזקותיה בחברת התשתיות אשטרום קבוצה. לפי דיווח של אשטרום מהבוקר (א'), בעלי השליטה בחברה, חברת יודנקו המוחזקת בידי משפחות נוסבאום, גירון, משורר ליפשיץ ורובין, רכשו כ-12 מיליון מניות של הקבוצה (14.53%) מאלייד, תמורת כ-200 מיליון שקל. 

העיסקה התבצעה לפי מחיר של 16.5 שקל למניה, הגבוה בכ-10% משווי החברה בבורסה נכון להבוקר - המשקף שווי של כ-1.36 מיליארד שקל לאשטרום קבוצה. . דבר המו"מ בין הצדדים נחשף לראשונה ב"כלכליסט".

 

אלייד החזיקה לפני העיסקה ב-19% מהמניות והיתה שותפה היסטורית בקבוצה. בעקבות העיסקה היא תישאר עם אחזקה של 4.46% ותחדל להיות בעלת עניין, וככל הנראה תפזר בהמשך את יתרת מניותיה בבורסה. בעלת השליטה יודנקו עלתה לאחזקה של 73.25%.

 

אשטרום מנוהלת בידי גיל גירון ובראש הדירקטוריון עומד רמי נוסבאום, שאמר בעקבות העיסקה: "לאחר שנים ארוכות של שותפות מוצלחת עם קבוצת אלייד, עמדה בפנינו הזדמנות עסקית לרכישת מרבית אחזקותיה של אלייד בקבוצת אשטרום. אנו מאמינים בפוטנציאל הקיים בקבוצת אשטרום, אותה אנו מנהלים מזה עשרות שנים, ושמחים על הגדלת אחיזתנו בה. השותפות רבת השנים עם אלייד אינה מסתיימת, ואנו מצפים להרחיב את שיתוף הפעולה העסקי עם קבוצת אלייד".

 

אשטרום דיווחה בשבוע שעבר על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני, שבו רשמה עליה של כ-13.8% בהכנסות ל-948 מיליון שקל, לעומת 832.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על 136.3 מיליון שקל. צבר העבודות עלה ל-8.4 מיליארד שקל בסוף הרבעון. הקבוצה היא מקבוצות התשתיות הגדולות בארץ ופעילה במגזרי פרוייקטים קבלנות, זכיינות, תעשיות ובניה למגורים. 

  

מנכ"ל אשטרום קבוצה גיל גירון והיו"ר רמי נוסבאום, שניהם מבעלי המניות מנכ"ל אשטרום קבוצה גיל גירון והיו"ר רמי נוסבאום, שניהם מבעלי המניות צילום: ישראל הדרי

 

במקביל, החברה הבת אשטרום נכסים השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרה חדשה של איגרות חוב (סדרה י"א), במסגרתו זכתה לביקושי יתר של כ-861 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס בשלב זה סכום של כ-260 מיליון שקל.

 

סדרת האג"ח החדשה מגובה בשעבוד חלקה של אשטרום נכסים בקניון בת ים (50%). שוויו של הקניון, נכון לסוף המחצית הראשונה של שנת 2018, נאמד ב-704.4 מיליון שקל (חלקה של אשטרום הוא 352.2 מיליון שקל).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x