$
בורסת ת"א

השותף במניקיי שיצטרף לדירקטוריון הבורסה - הישראלי סלאח סאאבנה

סאאבנה, מהשותפים המייסדים של מניקיי, הוא בוגר האוניברסיטה העברית ובעל תואר שני מאוניברסיטת קולומביה - והוא צפוי להצטרף לדירקטוריון לאחר שליווה את כל העסקה מטעם מניקיי

גולן חזני 19:1328.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הנציג של קרן מניקיי בבורסה הישראלית יהיה סלאח סאאבנה, מהשותפים המייסדים של מניקיי אליה הצטרף ב-2008. סאאבנה הוא בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים ובעל תואר שני מאוניברסיטת קולומביה. לפני שהצתטרף למניקיי שימש סגן נשיא באלטיסורס רסידנשל. סאאבנה ליווה את כל התהליך מטעם מניקיי והוא המועמד שלה לתפקיד הנציג בדירקטוריון הבורסה. 

אתמול הושלמה העסקה להעברת מניות השליטה בבורסה לידי חמישה גופים זרים. מניקיי הובילה את הרכישה והביאה את הגופים הזרים להשקעה הפיננסית.

 

מניקיי היא קרן אמריקאית-אוסטרלית, שרכשה 20% מהמניות ואילו וארבע השותפות שלה ישלמו יחד סכום המוערך ב-395 מיליון שקל עבור כ-71.7% ממניות הבורסה - לפי שווי של 551 מיליון שקל. התמורה הכוללת שאותה יקבלו בעלי המניות הקודמים - חברי הבורסה, שהצטרפו לעסקה שהוביל בן זאב - תהיה בהיקף של כ-359 מיליון שקל "בלבד". זאת, משום שבחוק לשינוי מבנה הבעלות בבורסה נקבע רף עליון לתמורה שממנה יורשו ליהנות, שעומד על 500 מיליון שקל.

 

באפריל האחרון אישר דירקטוריון הבורסה את ההתקשרות עם מניקיי. המשקיעים הנוספים, הקרן סאנסופר (Sunsuper) האוסטרלית, מואליס אוסטרליה (MOELIS Australia) ו-Novo Nordisk Foundation - קרן השקעות פילנטרופית מדנמרק ודלתון מארה"ב.

 

ארבעת הגופים הנותרים ירכשו יחד כ-52% מהון המניות (12.9% לכל אחד) ו יפקידו 32.9% מהמניות בנאמנות, כך שבסוף ההליך, יחזיק כל אחד מהם ב-4.69% וייתרת המניות תופקד אצל הנאמן משה טרי.

 

 

הבורסה הבורסה צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x