שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עלייה בהוצאות ההנהלה והשיווק הובילה לחיתוך רווחי הפניקס ב-36%

חברת הביטוח בשליטת יצחק תשובה רשמה ברבעון השני רווח נקי של 137.6 מיליון שקל; גם ירידה בתשואות הריאליות שהשיגה החברה על ההשקעות שלה שיחקה תפקיד בירידה ברווחים

חזי שטרנליכט 09:4228.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הפניקס רשמה ברבעון השני של השנה ירידה חדה של 35.8% ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות. כך לפי הדוחות שפירסמה הבוקר (ג') חברת הביטוח שמוחזקת (46.2%) על ידי קבוצת דלק של יצחק תשובה.

החברה בניהול אייל לפידות הושפעה לשלילה מעלייה בהוצאות התפעוליות של ההנהלה ועלויות השיווק, אך גם ירידה בתשואות הריאליות שהשיגה החברה על ההשקעות שלה שיחקה תפקיד בירידה ברווחים.

 

אייל לפידות מנכ"ל הפניקס אייל לפידות מנכ"ל הפניקס צילום: שאול גולן

         

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של הפניקס הסתכם ב-137.6 מיליון שקל מול 214.8 מיליון שקל אשתקד. בין הגורמים שהסבו לחברה את הירידה החדה ברווחים נמצאים: קיטון בדמי הניהול שגבתה חברת הביטוח, שנבע בעיקר מהירידה בתשואות הריאליות שהשיגה החברה ברבעון השני בהשוואה מול התקופה המקבילה אשתקד.

 

כמו כן, השקעות של הפניקס בחברות אחרות הסבו לה הפסדים של כ-5 מיליון שקל ברבעון השני, מול רווח של 7.8 מיליון שקל אשתקד. ובנוסף רשמה הפניקס גידול של כ-7.9% בהוצאות ההנהלה וכלליות שהסתכמו בכ-304.8 מיליון שקל ברבעון השני של 2018, ועלייה של 12.2% בסעיף העמלות שמשלמת הפניקס והוצאות השיווק שלה שנאמדו בכ-436.7 מיליון שקל.

 

סך כל ההכנסות של הפניקס מהפרמיות השונות שהיא גובה הסתכמו ברבעון השני ב-3.59 מיליארד שקל, ירידה של כ-3.1% ביחס להכנסות ברבעון המקביל אשתקד, שהסתכמו בכ-3.71 מיליארד שקל.

 

המגמה של עליית סביבת הריבית במשק, כתוצאה מהמגמה העולמית של התחלת טיפוס הריבית, השפיעה לחיוב על הפניקס. בדירקטוריון החברה הסבירו כי התוצאות במחצית הראשונה של השנה וברבעון השני בפרט, הושפעו לטובה מהעלייה בעקום הריבית במשק. השפעת העלייה בריבית על הקיטון בהתחייבויות הביטוחיות הסתכמה בתקופת הדוח לסך של כ-117 מיליון שקל אחרי מס ברבעון השני.

 

החברה תפתח הבוקר את המסחר לפי שווי שוק של 5.43 מיליארד שקל. מעבר לקבוצת דלק, הגורם הדומיננטי הנוסף המושקע בהפניקס זו יבואנית הרכבים והמשאיות, חברת מאיר, שבשליטת יעקב שחר (12.7%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x