$
בורסת ת"א

ההסתבכות של מזרחי בארה"ב: ובינתיים המונה של עורכי הדין ורואי החשבון דופק

בביאור העוסק בהוצאות מזרחי טפחות מתייחסים ל"שירותים מקצועיים" ככאלו שעלו 106 מיליון שקל ב־2016 ובשנה שלפני כן 132 מיליון שקל, אך מבלי לציין כמה מתוך השירותים הללו יוחסו לחקירה

רחלי בינדמן 08:2628.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בבנק מזרחי טפחותנמנעו עד כה מלנקוב בסכום מפורש של העלויות הנלוות לפרשת החקירה האמריקאית, בדגש על התשלום ליועצים משפטיים ולרואי חשבון.  

 

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עם פרסום גובה הקנס שדרשו רשויות ארה"ב חשף "כלכליסט" כי הבנק שכר את שירותיו של עו"ד רלי לשם, שותף בכיר במשרד מיתר ליקוורניק, שיסייע לבנק בפרשה לצד עורכי הדין האמריקאיים.

 

בביאור העוסק בהוצאות של הבנק מתייחסים ל"שירותים מקצועיים" ככאלו שעלו 106 מיליון שקל ב־2016 ובשנה שלפני כן 132 מיליון שקל, אך מבלי לציין כמה מתוך השירותים הללו יוחסו לחקירה.

 

 

עו"ד רלי לשם עו"ד רלי לשם צילום: עמית שעל

 

 

כדי לקבל קריאת כיוון להוצאות הצפויות אפשר ללמוד דווקא מהביטוחים של בנק הפועלים, שגם הוא מתמודד עם פרשה דומה אך טרם קיבל דרישת קנס. אף על פי כן, הבנק כבר הוציא כמעט חצי מיליארד שקל מאז תחילת החקירה ב־2015.

 

לאומילשם השוואה שילם על ייעוץ משפטי סביב 200 מיליון שקל בלבד, אלא שכל ההסדר שלו נסגר במהירות יחסית, בניגוד למזרחי טפחות והפועלים. סביר להניח שעל רקע ההחלטה של מזרחי לנסות והילחם בדרישת הקנס, העלויות המשפטיות שלו צפויות להיות משמעותיות ולהתקרב לאלו של בנק הפועלים, ולא מן הנמנע כי יידרש לדווח עליהן כבר בדו"ח הקרוב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x