$
בורסת ת"א

דוחות נטו מלינדה: צניחה ברווח למרות עלייה במכירות

חברת המזון החמישית בגודלה בישראל סיימה את הרבעון השני של 2018 עם עלייה של 5.6% בהכנסות שהסתכמו ב-543 מיליון שקל, אבל הרווח הנקי צנח ב-16% ל-16 מיליון שקל; בין הסיבות: עליית מחירי חומרי הגלם והוצאות אחסון

נורית קדוש 12:2027.08.18

נטו מלינדה בשליטת עדי עזרא חתמה את הרבעון השני עם ירידה חדה של 20% ברווח התפעולי וירידה של 16% ברווח הנקי, למרות עלייה במכירות. הירידה ברווחיות וברווח נגרמה כתוצאה מעליית מחירי חומרי גלם, שכר עבודה והוצאות אחסנה בקירור.

חברת המזון החמישית בגודלה בישראל רשמה ברבעון השני עלייה של 5.6% בהכנסות שהסתכמו ב-543 מיליון שקל. המכירות צמחו למרות עיתוי חג הפסח, שהמכירות לקראתו נרשמו ברבעון הראשון של השנה ולא ברבעון השני כמו ב-2017. זאת בזכות זרוע הפעילות במסגרתה מוכרת החברה בעיקר עוף ובשר טרי בכשרויות מהודרות, דגים טריים, דברי מאפה קפואים, מעדני דגים, ועוגות של RICH .

 

למרות העלייה במכירות, לא נרשם שינוי ברווח הגולמי של החברה שהסתכם ב-74 מיליון שקל, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד. בעקבות כך, התמודדה החברה עם ירידה ברווחיות הגולמית ל-13.6% מהמכירות, לעומת 14.3% בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

 

הירידה ברווחיות הגולמית נרשמה בכל מגזרי הפעילות בגלל עלייה במחירי חומרי הגלם ושכר עבודה, שרק חלקם תורגמו לעליית מחירי המכירה.

             

עדי עזרא עדי עזרא צילום: שוקה כהן

        


 

מה דעתך על מניית נטו מלינדה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

החברה התמודדה גם עם עלייה בהוצאות מכירה ושיווק, ששיעורן עלה ברבעון ל-8.4% לעומת 8% אשתקד. זאת בעיקר בשל עלייה בהוצאות אחסון בקירור. הירידה ברווחיות הגולמית לצד עלייה במכירות, הובילו את נטו לרשום ברבעון השני צניחה של 20% ברווח התפעולי שהסתכם ב-19 מיליון שקל. הרווחיות התפעולית ירדה ל-3.6% לעומת 4.6% בתקופה המקבילה אשתקד.

כתוצאה מכך, חתמה נטו את הרבעון עם ירידה של 16% ברווח הנקי שהסתכם ב-16 מיליון שקל.


המפעלים המקומיים התחזקו, היבוא נחלש

נטו מלינדה פועלת בשלושה מגזרי פעילות: מפעלי קבוצת נטו, יבוא והשוק המקומי.

 

זרוע מפעלי קבוצת נטו מפיצה תוצרת של מפעלי החברה, ביניהם מפעל הבשר של טיבון ויל, מפעל הדגים של ויליגר ומפעלי שלושת האופים לייצור מוצרי בצק קפואים וגבינות מותכות. זרוע מפעלי נטו רשמה עלייה של 4.5% במכירות שהסתכמו ב-145 מיליון שקל, אולם הרווח התפעולי צנח ב- 23.5% ל-5.5 מיליון שקל.

 

זרוע היבוא כוללת בין היתר בשר קפוא וטרי, גבינות איכות וגבינות קשות למחצה, מוצרי קצפת וגבינות של RICH וארוחות מוכנות. הזרוע רשמה ברבעון ירידה של 5.5% במכירות שהסתכמו ב-206 מיליון שקל והרווח התפעולי ירד ב-21.7% ל-9.8 מיליון שקל.

ההכנסות בזרוע השוק המקומי צמחו ב-22% ל-190 מיליון שקל, אולם הרווח התפעולי בו ירד ב-12.5% ל-4.1 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x