$
בורסת ת"א

מנכ"ל פז: "חרף ירידת מרווח השיווק, חלה עלייה בביקושים"

החברה רשמה ברבעון השני רווח נקי של 90 מיליון שקל, קפיצה של 95% ביחס לרבעון המקביל, שבו הושבתה פעילות בתי הזיקוק לצורך שיפוץ

חזי שטרנליכט 08:1327.08.18

פז נפט, המפעילה את רשת תחנות הדלק ובתי זיקוק באשדוד, רשמה ברבעון השני רווח נקי של 90 מיליון שקל. מדובר בקפיצה של 95% ביחס לרבעון המקביל, שבו הושבתה פעילות בתי הזיקוק לצורך שיפוץ תקופתי.  

הרווח הנקי המתואם ברבעון גדל בשיעור חד עוד יותר, של 260%, והסתכם ב־119 מיליון שקל מול 33 מיליון שקל בתקופה המקבילה. מנכ"ל פז יונה פוגל העריך כי "סביבת מרווחי הזיקוק טובה. הפעלת מתקן השבת הגזים באשדוד אמורה לתרום לשיפור הרווח ממגזר הזיקוק. כמו כן, ניכרת עלייה בביקושים לסולר".

 

מרווח הזיקוק המתואם של פז עמד ברבעון השני על 7.6 דולר לחבית, קיטון של 3.8% ביחס לרבעון המקביל (בניכוי השפעת ההשבתה). בחלוקה למוצרים השונים, בסולר ובדלק הסילוני זינק המרווח ברבעון ב־34% ו־42% בהתאמה ביחס למקבילו. בבנזין חלה שחיקה של 16% ובמזוט העמיק ההפסד.

 

פוגל מציין כי גם בניכוי השפעות השיפוץ, הרבעון השני היה טוב מאוד ביחס למקביל וגם ביחס לרבעון הקודם. "בית הזיקוק הציג תוצאה מתואמת טובה, שנובעת ממרווחי סולר טובים. גם שער דולר תמך בתוצאות. מנגד, הבנזין היה במרווחי זיקוק נמוכים. חרף ירידת מרווח השיווק (כתוצאה מהחלטה רגולטורית, ח"ש), חלה עלייה יציבה בביקושים.

 

ניכרה גם צמיחה ברשת חנויות הנוחות YELLOW, במחזור וגם ברווח. מגזר התעשיות נחלש בצל ירידה במרווחים, לאור התייקרות חומר הגלם". מחזור המכירות של YELLOW הסתכם ברבעון ב־232 מיליון שקל, עלייה של 5% ביחס למקביל. פז, ששווי השוק שלה 5.45 מיליארד שקל, מוחזקת על ידי המוסדיים והציבור, ללא בעל שליטה.

 

 

יונה פוגל מנכ"ל קבוצת פז נפט יונה פוגל מנכ"ל קבוצת פז נפט צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x