$
בורסת ת"א

אהובי רוצה להיפגש עם הכסף: יונל כהן ואיציק עוז ייכנסו לשליטה ברבד במקומו

שני ותיקי ענף הביטוח יחברו לחברת בית הזהב וירכשו את השליטה (56.7%) ברבד מידי יגאל אהובי וצבי בירן. הרוכשים יפעלו להרחבת הפעילות המשותפת של רבד ובית הזהב במתחמי בתי האבות

רחלי בינדמן 07:4426.08.18

דמויות בולטות בענף הביטוח מביעות אמון בצמיחת תחום בתי האבות. יונל כהן, מבכירי ענף הביטוח; רשת בתי הדיור בית הזהב, שבה שותף כהן עם גולן רובינשטיין; ואיציק עוז, מנכ"ל ומייסד סוכנות הביטוח אגם לידרים, ירכשו יחד בחלקים שווים את השליטה בחברת רבד מידי יגאל אהובי וצבי בירן.  

הרוכשים ישלמו 127.6 מיליון שקל עבור 56.7% מהון המניות של רבד. העסקה תתבצע לפי מחיר של 8.4 שקל למניה, המשקף לרבד שווי של 220 מיליון שקל. מחיר זה מהווה פרמיה של 35% על מחיר הסגירה של המניה ביום חמישי, ודיסקאונט של 24% על ההון העצמי בספרים. מנכ"ל רבד מ־2013 שרון זכות יישאר בתפקידו.

לאחר השלמת העסקה ייוותר אהובי עם 14.6% מרבד. נקבעו מנגנונים שיקנו לקבוצת הרוכשים זכות ראשונים לרכוש את יתרת המניות הזאת, אם יהיה אהובי מעוניין למכור את כולן או חלק מהן.

 

בשוק ההון נימקו אתמול את המהלך של אהובי ברצון לפגוש את הכסף. לאחר השלמת העסקה, ב־22 בנובמבר לכל המאוחר, יתפטר אהובי מדירקטוריון רבד וימונו דירקטורים מטעם הרוכשים.

 

אהובי משקיע בעיקר בתחום הנדל"ן. השקעותיו מתמקדות בבריטניה ובשוויץ, ורבד היא החברה הציבורית היחידה שבשליטתו. בעבר היה אהובי מאנשי הנדל"ן הפעילים במשק אך בשנים האחרונות הוריד הילוך ושמו עולה בעיקר במדורי הרכילות, לאור הזוגיות עם הדוגמנית גלית גוטמן. מקורביו מספרים שהוא "סוג של יוצא לפנסיה".

 

אף על פי כן, באחרונה נקשר שמו עם פרויקט תיירותי כושל, בהשקעה מוערכת של 300 מיליון דולר בווייטנאם. רוכשים התלוננו על עיכובים בקבלת דירות נופש במדינה, אך אהובי דחה את הטענות והבהיר כי הפרויקט נמצא בשלבי סיום. לא מן הנמנע כי התפוצצות הפרשה דחפה את אהובי לממש את אחזקותיו ברבד ולחתור לאלמוניות. הונו מוערך ביותר מחצי מיליארד שקל.

 

מימין: יונל כהן, יגאל אהובי, איציק עוז מימין: יונל כהן, יגאל אהובי, איציק עוז צילומים: עמית שעל

 

 

כהן לא עזב את הענף

מאז עזב יונל כהן את ניהול חברת הביטוח מגדל, בסוף 2013, הוא נשאר מעורב בענף — אם כשנכנס לשותפות בחברת הביטוח איילון, שממנה יצא לאחר שנה, ואם בחבירה לקבוצת יאנגו הסינית, שביקשה לרכוש את השליטה בהפניקס וגייסה את כהן כיו"ר הפוטנציאלי. המהלך לא הבשיל בהיעדר היתר שליטה מרשות שוק ההון. נוסף על כך, כהן מושקע במיזם הביטוח החדש של גיל יניב, שעבד תחתיו במגדל.

 

איציק עוז נכנס בכל שנה לרשימת שיאני השכר בביטוח, אך עד כה השקיע את הונו בעסקאות שמתחת לרדאר. זוהי לו עסקה משמעותית ראשונה שבה הוא נחשף. כהן ועוז מכירים היטב את תחום הביטוח ומודעים לפוטנציאל הגלום בתחום בתי האבות, על רקע התארכות תוחלת החיים.

 

19 בתי אבות באנגליה

גולן רובינשטיין, מנכ"ל בית הזהב, אמר בסוף השבוע כי "לרבד יש נכסים אסטרטגיים בתל אביב שניתן להמשיך להשביח, לרבות זכויות בבתי המשרדים בית אגיש רבד ובית פלטינום ובפרויקט יזמי למגורים ברחוב אנטוקולסקי". רובינשטיין הזכיר כי רבד ובית הזהב שותפות בבעלות ותפעול של 19 בתי אבות באנגליה.

 

רבד מחזיקה גם בנכסים מניבים באירלנד, המאופיינים בשכירויות לטווח ארוך. בסוף מרץ עמד הונה העצמי על 289 מיליון שקל. לפי מדיניותה, 50% מהרווח הנקי בנטרול שערוכים מחולקים לבעלי המניות כדיבידנד. ב־2017-2014 חילקה רבד במצטבר דיבידנדים ב־31.5 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x