$
שווקי חו"ל

פאוול שלח את וול סטריט לשיא; טבע ירדה ב-3.3%

יו"ר הפד ג'רום פאוול אמר בכינוס הנגידים בג'קסון הול כי הוא צופה שהעלאות הריבית האיטיות אך הקבועות ימשיכו; דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, S&P 500 התחזק ב-0.6%, נאסד"ק הוסיף לערכו 0.9%; הזהב עלה השבוע ב-2.5%, הנפט זינק ב-5.4%; מניית גאפ צללה ב-8.6%

שירות כלכליסט 23:0324.08.18

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

 

ניקיי  האנג סנג  שנגחאי

פוטסי  דאקס  קאק

דאו ג'ונס  נאסד"ק  S&P 500

 

23:00 - המסחר בבורסות ניו יורק ננעל הערב (ו') בעליות והמדדים S&P 500 ונאסד"ק קבעו שיאים - לאחר נאומו של יו"ר הפד מוקדם יותר היום בכינוס הנגידים בעיירה ג'קסון היל שבויומינג, ארה"ב. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, מדד S&P 500 התחזק ב-0.6% ומדד נאסד"ק הוסיף לערכו 0.9%. מניית טבע ירדה ב-3.3%, מניית גאפ צללה ב-8.6%. בסיכום שבועי - S&P 500 עלה בשיעור של 0.9%, דאו ג'ונס התחזק ב-0.5% ונאסד"ק קפץ ב-1.7%.

 

21:40 - הזהב סגר היום (ו') שבוע חיובי, לראשונה זה שבעה שבועות. הזהב למסירה בדצמבר התחזק היום ב-1.6% למחיר של 1,213.3 דולר לאונקיה - הנעילה הגבוהה ביותר שלו זה שלושה שבועות והעלייה החדה ביותר מאז חודש מרץ. בסיכום שבועי עלה מחירו של הזהב בשיעור של 2.5%, לאחר שישה שבועות רצופים שבהם רשם הפסדים. החוזים על הנפט מסוג WTI למסירה בחודש אוקטובר עלו היום ב-1.3% ומחיר חבית נקבע על 68.72 דולר. בסיכום שבועי זינק מחירו של הנפט בשיעור של 5.4%.

קידוח נפט מול חופי קליפורניה, ארה"ב. מחירו זינק השבוע ביותר מ-5% קידוח נפט מול חופי קליפורניה, ארה"ב. מחירו זינק השבוע ביותר מ-5% צילום: רויטרס

 

 

20:05 - האנליסט ג'ון בוריס מבנק ההשקעות סאן-טראסט רובינסון המפרי מעריך היום, כי חברת טבע לא תשיק בקרוב את האפיפן הגנרי שלה. לדברי מוריס, טבע - שלפני שבוע קיבלה את האישור המיוחל של מינהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) לשיווק גרסה גנרית משלה למזרק של מתחרתה מיילן לטיפול באלרגיה - לא תצליח לספק את המוצר לפני תחילת שנת הלימודים.

 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

יתרה מכך, בוריס מסביר כי הסיטונאים לא מצפים למזרק של טבע לפחות בחודשים הקרובים. "טבע מפסידה את העונה חזרה לבית הספר", ציין בסקירה שהוציא בנק ההשקעות. טבע לא מסרה תגובה לטענות האנליסטים, רק חזרה על הדברים מלפני שבוע, לפיהם "טבע משתמשת במלוא המשאבים שלה להשקה חשובה זו בחודשים הקרובים והיא להוטה להתחיל לספק אותו לשוק".

 

 

מטה חברת טבע בארה"ב מטה חברת טבע בארה"ב צילום: איי פי

 

 

19:15 - המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל היום בעליות שערים לאחר נאומו של יו"ר הפד ג'רום פאוול. המדדים פוטסי דאקס וקאק עלו כל אחד ב-0.2%. בתוך כך, המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו בעליות שערים, כאשר דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים כל אחד ב-0.6% ומדד נאסד"ק מוסיף לערכו 0.8%.

 

מפעילת הסלולר טי-מובייל דיווחה היום כי ב-20 באוגוסט, יום שני השבוע, פרצו האקרים לחשבונות לקוחותיה. לפי הצהרת החברה לא נחשפו פרטים רגישים כמו מידע פיננסי או מספרי ביטוח לאומי, אלא מדיע כמספרי טלפון וכתובות דואר אלקטרוני. ההערכה היא שכ-2 מיליון לקוחות נפגעו.

 

18:35 - בעלי המניות של חברת ביטוחי הבריאות האמריקאית סיגנה אישרו היום (ו') את העסקה לרכישת אקספרס סקריפטס תמורת 52 מיליארד דולר. העסקה, שעליה דווח בחודש מרץ השנה, עדיין טעונה את אישור הרגולטורים בארה"ב. לפי תוצאות ההצבעה הראשוניות, 90% ממבעלי המניות היו בעד המיזוג - כך מסרה סיגנה, שמצפה שהעסקה תיחתם עד סוף 2018. העסקה בין הצדדים באה לעולם לאחר מיזוג ענק נוסף בתחום הבריאות בארה"ב, שבמסגרתו נרכשה חברת ביטוחי הבריאות אתנה על ידי רשת הדראגסטורים CVS Health תמורת 69 מיליארד דולר.

 

 

מטות שתי החברות מטות שתי החברות צילומים: בלומברג

 

 

17:40 - עליות בוול סטריט לאחר נאומו של יו"ר הפד ג'רום פאוול בכינוס הנגידים השנתי בעיירה ג'קסון הול שבויומינג. לדברי פאוול, הוא צופה ש"העלאות הריבית האיטיות אך הקבועות ימשיכו". פאוול הוסיף: ""אם הצמיחה החזקה בהכנסות וביצירת מקומות עבודה תמשיך, יש מקום להוסיף העלאות הדרגתיות נוספות". יו"ר הפד הביע אופטימיות לגבי העתיד, ועם זאת ציין שהפד "יעשה ככל הדרוש" כדי להימנע ממשבר פיננסי נוסף.

 

מאז דצמבר 2015 - אז הוחלט על העלאת הריבית הראשונה שבע שנים לאחר שהפד הוריד אותה לרמה אפסית בעקבות המשבר הפיננסי - קובעי המדיניות בבנק אישרו עוד 6 העלאות ריבית של 0.25% כל אחת. לדבריו של פאוול, התנאים הנוכחיים בשוק מצדיקים גישה הדרגתית שכזו. "הכלכלה חזקה, האינפלציה קרובה ליעד של 2%, ומרבית האנשים שמחפשים עבודה, מוצאים אחת", הדגיש. "עמיתיי בבנק ואנוכי עוקבים מקרוב אחר הנתונים, ואנחנו קובעים את המדיניות המוניטארית כך שתתמוך בצמיחה מתמשכת, בשוק עבודה חזק ובאינפלציה הקרובה ל-2%".

 

 

יו"ר הפד ג'רום פאוול בכינוס הנגידים בג'קסון הול יו"ר הפד ג'רום פאוול בכינוס הנגידים בג'קסון הול צילום: בלומברג

 

16:30 - המסחר בבורסות ניו יורק נפתח היום (ו') בעליות שערים בציפייה לנאומו של יו"ר הפד ג'רום פאוול בעוד כחצי שעה (17:00 שעון ישראל) בכינוס הנגידים בג'קסון הול. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים ב-0.3% כל אחד, נאסד"ק מתחזק ב-0.4%.

 

15:20 - ג'יימס בולארד, נשיא שלוחת הפדרל ריזרב בסנט לאויס, אמר היום כי הבנק המרכזי לא צריך להעלות את הריבית פעם נוספת השנה. בראיון ל-CNBC מוועידת הנגידים בג'קסון הול אמר בולארד כי "אם זה היה תלוי בי, הייתי קופא על מקומי, ומנסה להגיב למידע כשיגיע". לפי מרבית ההערכות, הפד צפוי להעלות את הריבית בישיבתו הקרובה בספטמבר. לדברי בולארד, "אני לא רואה לחצים אינפלציוניים כרגע. אני אמנם נץ בתחום הזה, אבל אני לא רואה אותם מתפתחים. הוא הוסיף כי להערכתו, הצמיחה של כלכלת ארה"ב תאט בשנה הבאה. "אני חושב שזו תהיה שנה טובה, בין השאר בזכות התמריצים הפיסקאליים. אבל הנקודה היא שב-2019 וב-2020 נחווה האטה לעומת השנה הנוכחית".

 

ג'יימס בולארד ג'יימס בולארד צילום: בלומברג

 

 

 

מחירי הנפט מטפסים על רקע סימנים כי הסנקציות האמריקאיות על איראן מתחילות להביא לירידה במלאי הנפט. הנפט מסוג WTI עולה ב-1.2% ל-68.6 דולר לחבית, הנפט מסוג ברנט עולה ב-1.1% ונסחר תמורת 75.6 דולר לחבית. איראן היא ספקית הנפט השלישית בגודלה ב-OPEC והיא אחראית כ-2.5% מצריכת הנפט הגלובלית. כיום מספקת המדינה 2.5 מיליון חביות נפט ביום, ואנליסטים מעריכים שעד אמצע 2019 יתמעט יצוא הנפט האיראני למיליון חביות ביום.

 

 

14:15 - מניית פוט לוקר יורדת ב-1.2% במסחר המוקדם בוול סטריט לאחר שפרסמה את תוצאות הרבעון השני. הרווח הנקי המתואם עמד על 75 סנט למניה, לעומת 39 סנט בתקופה המקבילה אשתקד ומעל תחזיות האנליסטים לרווח של 70 סנט למניה. המכירות בחנויות זהות עלו ב-0.5%, פחות מהתחזית לעלייה של 0.7%. המכירות הסתכמו ב-1.78 מיליארד דולר, לעומת 1.7 מיליארד בתקופה המקבילה ומעל התחזיות למכירות של 1.76 מיליארד דולר.

 

החוזים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.3%.

 

 

 

13:15 - הבורסות באירופה נסחרות בעליות שערים - לונדון ופרנקפורט בפלוס 0.2%, פריז עולה ב-0.5%.

 

הבורסה במילאנו עולה ב-0.4% על רקע דיווח ב"קוריירה דלה סרה" שלפיו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הציע לראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה סיוע במימון החוב הציבורי; זאת, בפגישה שקיימו השניים לפני שלושה שבועות.

 

ג'וזפה קונטה ג'וזפה קונטה צילומים: אי.אף.פי

  

 

10:45 - המסחר בבורסות באירופה נפתח בעליות קלות. קאק בפריז ודאקס בפרנקפורט עולים ב-0.2%, בורסת לונדון יציבה.

 

כלכלת גרמניה צמחה ב-0.5% ברבעון השני, לעומת 0.4% ברבעון הראשון - ובהתאם לאומדן הראשוני שפורסם ב-14 באוגוסט. כך לפי נתונים רשמיים שפרסם משרד הסטטיסטיקה במדינה. שיעור הצמיחה בחישוב שנתי עמד על 1.8% ברבעון השני, לעומת 1.5% ברבעון הראשון. היבוא גדל ב-1.7%, והיצוא - ב-0.7%. צריכת משקי הבית עלתה ב-0.3%, והוצאות הממשלה גדלו ב-0.6%.

 

באסיה, בורסת שנגחאי ננעלה בעלייה של 1.3%.

 

 

בורסת פרנקפורט בורסת פרנקפורט צילום: בלומברג

 

09:10 - הבורסות באסיה נסחרות הבוקר במגמה מעורבת. ניקיי בטוקיו עלה ב-0.8%, שנגחאי מנתרת ב-1.3% לאחר שהתגברה על פתיחה שלילית, הונג קנג מאבדת 0.1%, ומומבאיי יורדת ב-0.2%. אתמול ננעלה וול סטריט בירידות שערים - המדדים איבדו עד 0.3%.

 

הסתיימו ללא פריצת דרך שיחות הסחר בין נציגי ארה"ב וסין, בראשותם של סגן שר האוצר האמריקאי דיוויד מלפאס וסגן שר המסחר הסיני וואנג שאוון. במקביל, אתמול נכנס לתוקף סבב מכסים נוסף על יבוא בשווי 16 מיליארד דולר של כל אחת מהמדינות.

 

היום תיפתח בג'קסון הול, ארה"ב, ועידת נגידי הבנקים השנתית. יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאוול, צפוי לשאת את נאומו הראשון בוועידה (ב-17:00 שעון ישראל).

 

רשת האופנה גאפ פרסמה הלילה את הדוחות שלה לרבעון השני. החברה רשמה ירידה גבוהה מהצפוי במכירות בחנויות המותג - נתון שדחף את המניה לירידה של 7% במסחר המאוחר בוול סטריט. המכירות בחנויות גאפ הפתוחות למעלה משנה ירדו ב-5%, לעומת ירידה של 1% בתקופה המקבילה אשתקד, וגרוע יותר מתחזית האנליסטים שעמדה על מינוס 2.55%. בסך הכל, מכירות החברה עלו ב-7.5% ל-4.09 מיליארד דולר, מעל תחזיות האנליסטים למכירות של 4.01 מיליארד דולר. הרווח הנקי המתואם עמד על 297 מיליון דולר, 76 סנט למניה, לעומת 271 מיליון דולר, 68 סנט למניה, בתקופה המקבילה אשתקד - ומעל הצפי לרווח של 72 סנט למניה.

 

 

בורסת שנגחאי בורסת שנגחאי צילום: בלומברג

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x