בורסת ת"א

מלונות פתאל: זינוק של 49% ברווח הנקי ברבעון השני ל-95 מיליון שקל

הרשת רשמה עלייה של 32% בהכנסות לכ-854 מיליון שקל. פתאל מעריכה שיישום תקן חשבונאי חדש יפחית מההון העצמי שלה עד 222 מיליון שקל ב-2019

חזי שטרנליכט 09:2723.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

כניסתם של מלונות חדשים והחלשותו של השקל ברבעון השני מול חלק מהמטבעות הזרים, שיחקו לידי רשת המלונות פתאל. החברה רשמה גידול חד של 49% ברווח הנקי שהסתכם בכ-94.7 מיליון שקל (לעומת 62.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד).

 

 

 

הרשת רשמה עלייה של 32% בהכנסות ברבעון שהסתכמו בכ-853.9 מיליון שקל, הגידול נבע בין היתר מתוספת הכנסות ממלונות נכנסו לפורטפוליו של החברה וגם משערי החליפין. נזכיר כי לרשת גם פעילות בתחום המלונאות באירופה ולכן היא מושפעת בהקשר הזה מיחס השקל למטבעות זרים.

 

רשת המלונות מתמודדת גם עם תקן חשבונאי חדש שייכנס לתוקפו מבחינתה ברבעון הראשון של 2019. התקן - IFRS 16 - העוסק בתחום חכירות של נכסים, צפוי להשפיע בצורה ניכרת על הדו"חות הכספיים של החברה.

 

 

דוד פתאל, בעלי החברה דוד פתאל, בעלי החברה צילום: עמית שעל

 

מבדיקה חלקית של השפעתו של התקן, מעריכה רשת פתאל כי ההון העצמי שלה צפוי לפחות בין 212 ל-222 מיליון שקל. בחברה לא צופים כי יישום התקן יגרור הפרות באמות המידה הפיננסיות שלה, משום שהן מחושבות בדרך כלל לפי התקינה שחלה במועד ההתקשרות.

 

התקן החשבונאי החדש עוסק למעשה במודל החכירות של נכסים לטווחים ארוכים, והוא משפיע בדרכים שונות על חברות שחוכרות אותן. במקרה של פתאל הוא יוביל להכרה של התחייבויות על  חכירה בסכום שמוערך על ידי החברה בין 9.3 ל-9.7 מיליארד שקל, ומנגד יגדיל את נכסי החברה בטווח שנע בין 9 ל-9.5 מיליארד שקל.

 

כדי להבין את השלכה העתידית על מאזן החברה, נציין כי בתום הרבעון השני של 2018 הסתכם ההון העצמי של רשת המלונות בכ-2.74 מיליארד שקל, בלי חישוב זכויות שאינן מקנות שליטה. הוא היווה כ-36.3% מסך המאזן של הרשת שהסתכם בכ-7.54 מיליארד שקל. שווי השוק של החברה טרם פתיחת המסחר עומד על כ-5.58 מיליארד שקל.

 

בדו"חות נאמר עוד כי הנהלת פתאל בוחנת אפשרות לפיתוח מיזמי חללי עבודה משותפים. אך יחד עם זאת, נכון למועד הדו"ח, בחברה מסייגים כי עדיין נבחן נושא כדאיות הפיתוח של המיזמים האלה, שלא צפוי להיות בעלת השפעה מהותית על תחומי פעילות החברה או על התוצאות הכספיות שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x