$
בורסת ת"א

דיזנגוף 99 המיתולוגי יהפוך לבית מלון - בהשקעה של 140 מיליון שקל

קבוצת ישרוטל וחברת בנייני העיר הלבנה רוכשות במשותף את המבנה התל אביבי שכיכב בסרט הפולחן של אבי נשר, תמורת 62 מיליון שקל - ישקיעו סכום נוסף של 76 מיליון שקל בהפיכתו למלון. מנכ"ל ישרוטל ליאור רביב: "נשמח להזמין לפתיחה את גידי גוב, מאיר סויסה וענת עצמון"

מיקי גרינפלד, דותן לוי 16:1221.08.18

דיזנגוף 99 – עסקת הנדל"ן. המבנה מהסרט המיתולוגי של אבי נשר (1979) שבו כיכבו ענת עצמון, גידי גוב, מאיר סוויסה וגלי עטרי נמכר היום, יחד עם המבנה הצמוד (דיזנגוף 97) לקבוצת ישרוטלולקבוצת בנייני העיר הלבנה.  

 

 

המוכרת היא קבוצת מטלון - כל אחד מהצדדים, חברת ישרוטל וחברת העיר הלבנה, רוכש 41% מהזכויות, תמורת 31 מיליון שקל, ובסך הכול 62 מיליון שקל.  הנכס הוא מבנה משותף בן 3 קומות המיועד לשימור (כולל קומה המסחרית שמתחתיו), המתפרש על שטח של 1.1 דונם.

 

בכוונת השותפות החדשות להקים בנכס מלון עירוני בהשקעה של 76 מיליון שקל - כך שסכום ההשקעה הכולל (עם סכום הרכישה) יעמוד על 138 מיליון שקל חברה בת של קבוצת ישרוטל ('ישרוטל ניהול') התקשרה בהסכם שכירות עם שתי השותפות, במסגרתו תקבל לידיה את הפעלת המלון לתקופה של 24 שנה ו-11 חודשים – בדמי שכירות המותנים בגובה המחזור.

 

במעמד החתימה העבירו הרוכשות כ-25% מסכום התמורה והיתרה תשולם במועד השלמת העסקה, הצפויה להערכת ישרוטל עד סוף חודש מרץ 2019. ישרוטל תממן את הרכישה ממקורותיה העצמיים.

 

 

 

בניין דיזנגוף 99 בניין דיזנגוף 99 צילום: דוד הכהן

 

איציק בן שוהם, יו"ר ומייסד בנייני העיר הלבנה, אמר לאחר החתימה על העיסקה: ״זוהי זכות גדולה עבור בנייני העיר הלבנה להמשיך ולהוביל את מסורת שימור בנייני העיר ההיסטוריים בתל אביב והנגשתם לציבור הרחב. אני משוכנע שהרחבת פעילותנו בענף המלונאות, יחד עם שיתוף הפעולה המוצלח עם ישרוטל, והחיבור שלנו עם העיר וערכיה התרבותיים והנוסטלגיים, יסייעו לנו להקים את אחד המלונות היפים והמיוחדים שניבנו בעיר תל אביב".

 

ליאור רביב, מנכ״ל ישרוטל סיפר: ״זהו צעד משמעותי בהעמקת פעילותנו בעולם המלונאות האורבנית. במלון החדשני יהיו מגוון יחידות מלונאיות ובמסגרת הקמתו נייצר שילוב של ישן וחדש ויינתן ביטוי לערך הסנטימנטלי והתרבותי של המקום ולעבר העשיר שלו - נשמח להזמין לפתיחה את גידי גוב, מאיר סויסה וענת עצמון כדי שיראו את השדרוג שעברה דירת השותפים המיתולוגית שלהם".  

 

כוכבי הסרט דיזנגוף 99: מאיר סוויסה, ענת עצמון, גידי גוב וגלי עטרי כוכבי הסרט דיזנגוף 99: מאיר סוויסה, ענת עצמון, גידי גוב וגלי עטרי צילום: YouTube

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x