שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מדיוי חושפת: כמה עולה לנו גידול גרם אחד של קנאביס

מהבהרות שביקשה רשות ניירות ערך להוסיף לדו"חות הכספיים לסיכום 2017 עולה כי תחילת גידול הקנאביס של מדיוי תתאפשר בינואר 2019, והקציר הראשון צפוי בחודשים מרץ־אפריל

יניב רחימי 11:0321.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מדיוי הודיעה בסוף 2017 על כניסתה לתחום גידול הקנאביס, וכעת הגיע שלב לוחות הזמנים. בחברה מעריכים שהקמת החממות בחוות גידול הקנאביס שלה צפויה להסתיים עד סוף השנה. תחילת הגידול תתאפשר בינואר 2019, והקציר הראשון צפוי במרץ־אפריל 2019. כך עולה מהבהרות שהתבקשה החברה להוסיף לדו"חותיה הכספיים לסיכום 2017 על ידי רשות ניירות ערך.

מהדיווח של מדיוי עולים נתונים מעניינים ביחס לתמחור הקנאביס. להערכת החברה, עלותו של גידול על פני שטח של 100 דונם תהיה כ־25 סנט לגרם.

בדיווח צוין כי ביוני השנה אושר בקנדה החוק המתיר שימוש בקנאביס לצורכי פנאי.

גידול קנאביס. בקנדה אישרו שימוש לצורכי פנאי גידול קנאביס. בקנדה אישרו שימוש לצורכי פנאי צילום: Pavlina Schultz


 

 

החוק, שצפוי להיכנס לתוקפו ב־17 באוקטובר הקרוב, מתיר לבוגרים מעל גיל 18 להחזיק, למטרות פנאי, כמות של עד 30 גרם קנאביס. במדיוי מציינים משמעות נוספת שנלווית לאישור החוק - האפשרות למכור למטופלים המחזיקים ברישיון לשימוש בקנאביס רפואי בקנדה גם קנאביס רפואי שיובא מחוץ לאותה מדינה.

 

עוד מעדכנת מדיוי שהמועצה הלאומית לכלכלה, בראשות אבי שמחון, המליצה לאשר ייצוא קנאביס רפואי בדו"ח שפרסמה. במדיוי מציינים כי דו"ח של המועצה הלאומית לכלכלה גורס שיצוא קנאביס יביא בשנים הקרובות להכנסות של כרבע מיליארד שקל; וכן שהתועלת העיקרית מיצוא הקנביס תבוא לא מתרומתו לחקלאות ולתעסוקה, אלא מהפיכת ישראל למובילה טכנולוגית בפיתוח מוצרי קנאביס רפואי.

 

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

לפי מדיוי, במסגרת דיון של הוועדה המיוחדת למאבק בנגעי סמים ואלכוהול, שנערך בסוף יולי השנה, נציג השר לביטחון פנים בדיון אמר כי יצוא הקנאביס דורש חקיקה, שתגיע בתחילת המושב הבא, מושב החורף של הכנסת. זאת כדי שניתן יהיה למנוע זליגת המוצר לידיים הלא נכונות. במדיוי מציינים שלא ניתן להעריך אם ומתי תובא החלטה בנושא ייצוא קנאביס רפואי לאישור הממשלה, וכן אם החלטה כזו תאושר.

 

בתחילת חודש מרץ דיווחה מדיוי על מזכר הבנות מחייב שחתמה לשיתוף פעולה עם משקיע בתחום הקנאביס הרפואי. אם ימומש במלואו, תכלול העסקה הזרמת ענק של 110 מיליון דולר לחברה בשלבים. ההסכם מותנה באישור ממשלת ישראל ליצוא קנאביס, שמתמהמה בשל התנגדויות שונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x