$
שווקי חו"ל

טסלה מחפשת "מספר 2 בכיר" שיפחית מהלחץ על מאסק

יצרנית המכוניות החשמליות, שנאלצת להתמודד עם חקירה של רשות ני"ע בארה"ב ועם צלילת מנייתה, מחפשת מנהל בכיר שייקח על עצמו חלק מתחומי האחריות המוטלים על המנכ"ל אלון מאסק

שירות כלכליסט 10:2818.08.18

יצרנית המכוניות החשמליות טסלה מחפשת מנהל בכיר שישמש כ"מספר 2" בחברה, וזאת בניסיון להפחית את הלחץ על היו"ר והמנכ"ל אלון מאסק, כך לפי דיווח בניו יורק טיימס.

 

 

 

בעיתון מציינים כי בכירים בחברה מחפשים כבר שנים לגייס סמנכ"ל תפעול או מנהל בעמדה בכירה אחרת שייקח על עצמו חלק מתחומי האחריות בניהול היומיומי שמוטלים על מאסק. לפי מקורבים לנושא, הכרזתו של מאסק לאחרונה בטוויטר כי הוא מתכוון להפוך את טסלה לפרטית רק הגבירה את דחיפות החיפושים. "מתפרסמות בתקשורת הרבה שמועות שגויות ולא אחראיות לגבי הדיונים בדירקטריון של טסלה...אנחנו רוצים להבהיר כי המחויבות והמסירות של אלון לטסלה היא מובנת מאליה", נמסר בתגובה מהדירקטוריון.

 

טסלה כיכבה לאחרונה הרבה בכותרות, זאת בעקבות הכרזתו של מאסק בשבוע שעבר כי הוא שוקל להפוך את החברה לפרטית לאחר שהשיג את המימון הנדרש לכך. מאסק טען לאחר מכן כי ההצהרה הזו התבססה על מגעים שקיים מול הסעודים. עם זאת, ביום רביעי דווח כי רשות ני"ע האמריקאית (SEC) פתחה בחקירה נגד החברה. לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, רשות ני"ע חוקרת אם הציוץ השנוי במחלוקת של מאסק נועד לפגוע בסוחרים שהחזיקו בעמדות שורט על מניית החברה.

 

בניו יורק טיימס פרסמו גם ריאיון עם מאסק, שבו חשף את עומס העבודה הרב שלו. לפי מאסק, בטסלה פנו לפני מספר שנים לסמנכ"לית התפעול של פייסבוק שריל סנדברג והציעו לה לשמש כסגניתו. עם זאת הוא טען כי כיום "לא מתנהל חיפוש פעיל למציאת מספר 2". אך לפי הדיווח, חלק מחברי הדירקטוריון חוששים מהעומס המוטל על מאסק ומכך שהוא צורך כדורי שינה. לפי חלק מהמקורבים, החשש בקרב חברי הדירקטוריון הוא שהתרופות שהוא צורך מובילות לציוצים הבעייתיים שלו. המקורבים הוסיפו עוד כי חברי הדירקטוריון מודעים לכך שמאסק צורך גם סמים לצרכי פנאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x