$
שווקי חו"ל

ה-SEC פותחת בחקירה רשמית נגד טסלה: דורשת תשובות מהדירקטורים שלה על הציוץ של מאסק

לאחר שרשות ני"ע בארה"ב החלה בבדיקה ראשונית של הציוץ של מייסד טסלה, שטען כי יש לו "מימון מובטח" בדרך להפוך אותה לפרטית - ה-SEC דורשת מידע באופן רשמי מכל אחד מהדירקטורים בחברה

שירות כלכליסט 07:5716.08.18

רשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) מעמיקה את החקירה בעניין הציוץ של מייסד טסלה אלון מאסק בשבוע שעבר, שבו טען כי יהפוך את יצרנית הרכב החשמלי לחברה פרטית וכי יש לו "מימון מובטח לכך".

 

 

 

במסגרת צו שנמסר לכל אחד מהדירקטורים של טסלה, דורשת SEC לקבל מידע ביחס למה שעומד מאחורי הציוץ. על פי ה"וול סטריט ג'ורנל", לא ידוע אילו פרטים דורשת הרשות מבכירי טסלה. נציגים רשמיים מטעם ה-SEC או טסלה סירבו להגיב לידיעה.

 

מייסד טסלה אלון מאסק מייסד טסלה אלון מאסק

 

בציוץ שהעלה מאסק ב-7 באוגוסט הוא טען כי הוא שוקל להפוך את טסלה לחברה פרטית "במחיר של 420 דולר למניה, המשקפים לחברה שווי של 72 מיליארד דולר" - כ-20% מעל המחיר שבו נסחרה המניה מוקדם יותר באותו יום. בציוץ שלו טען מאסק כי יש לו "מימון מובטח" לביצוע המהלך, בלי לספק פרטים נוספים על כך.

 

בעקבות הציוץ, החלה ה-SEC בשבוע שעבר לבצע בדיקות מקדימות אודות הציוץ. ואולם, הדרישה למסירת מידע, שנמסרה כעת לדירקטורים בטסלה, מעידה על כך שבכירי SEC אישרו חקירה רשמית של החברה.

 

לרוב ה-SEC פותחת בחקירה רשמית, כאשר היא סבורה שבוצעה הפרה של חוק ושחקירה היא מוצדקת בהתחשב באופי החשדות והנזק הפוטנציאלי למשקיעים.

 

תחת החוק האמריקאי, חברות ופקידים בכירים אינם יכולים לספק לבעלי המניות מידע מטעה ביחס לאירועים משמעותיים בחיי אותן חברות. חקירות של ה-SEC אורכות בדרך כלל חודשים ולעיתים שנים ויכולות להיסגר ללא נקיטת צעדים משפטיים נגד מושאי החקירה, אם הרשות מחליטה שאין די ראיות כדי לנקוט בהליכים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x